• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Rúška sa budú v interiéroch nosiť aj naďalej, v niektorých prípadoch však bude potrebný respirátor

Rúška sa budú v interiéroch nosiť aj naďalej, v niektorých prípadoch však bude potrebný respirátor

Nariadenie o prekrytí horných dýchacích ciest vyplýva z vyhlášku UVZ.

12.8.2021 (Webnoviny.sk) - Prekrytie horných dýchacích ciest v interiéroch bude aj naďalej povinné. Respirátor bude povinný v červenom, bordovom a čiernom stupni ohrozenia, v okresoch v zelenej a oranžovej fáze bude stačiť rúško, šál alebo šatka.

Vyplýva to z vyhlášky k prekrytiu horných dýchacích ciest z dielne Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), ktorá bude v platnosti od pondelka 16. augusta. V tlačovej správe o tom informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Respirátor aj v exteriéroch

V exteriéroch bude prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom alebo rúškom povinné len v okresoch v druhom či treťom stupni ohrozenia, teda v bordových a čiernych.

Viac o téme: Koronavírus

„V exteriéroch okresov v prvom stupni ohrozenia (červená), ostražitosť (oranžová) alebo monitoring (zelená) bude prekrytie horných dýchacích ciest povinné iba pri hromadných podujatiach,“ uvádza vyhláška.

Niektorí učitelia rúška nebudú potrebovať

ÚVZ SR dodáva, že prekryté horné dýchacie cesty nebudú musieť mať pedagogickí a odborní zamestnanci pri výchove a vzdelávaní detí a žiakov so sluchovým postihnutím, s poruchami autistického spektra a so stredným až hlbokým stupňom mentálneho postihnutia.

„Výnimku budú tiež mať učitelia žiakov s mentálnym postihnutím, ktorí majú aj iné zdravotné postihnutie,“ uvádzajú hygienici. Ostatné ustanovenia vyhlášky o prekrytí horných dýchacích ciest sa nemenia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie