• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Ruská ambasáda v Štokholme pohrozila Švédsku, že po vstupe do NATO bude cieľom odvetných opatrení

Ruská ambasáda v Štokholme pohrozila Švédsku, že po vstupe do NATO bude cieľom odvetných opatrení

Švédske členstvo v aliancii ešte neschválili Maďarsko a Turecko, ktoré vyžaduje splnenie istých bezpečnostných požiadaviek.

29.3.2023 (SITA.sk) - Švédske ministerstvo zahraničia si v stredu predvolalo ruského veľvyslanca.

Stalo sa tak po tom, čo diplomatická misia v Štokholme uviedla, že po tom, ako sa Švédsko stane členom Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), bude "legitímnym cieľom ruských odvetných opatrení". Nie je jasné, či a kedy sa ruský veľvyslanec objaví na ministerstve.

Minister zahraničia Tobias Billström označil vyhlásenie ruského veľvyslanectva za "očividný pokus o ovplyvňovanie". O švédskej bezpečnostnej politike rozhoduje vláda a nikto iný, povedal minister pre agentúru TT.

Švédsko a susedné Fínsko požiadali o členstvo v NATO v máji 2022 v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu, čím sa vzdali desaťročia trvajúcej neutrality.


Prijatie nových členov si vyžaduje jednomyseľný súhlas existujúcich členov.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie