• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Rusi získali kontrolu nad ukrajinským Bachmutom, potvrdil Zelenskyj. Z mesta zostali len trosky

Rusi získali kontrolu nad ukrajinským Bachmutom, potvrdil Zelenskyj. Z mesta zostali len trosky

Zelenskyj uviedol, že Ukrajina stratila pozície v meste, v ktorom však v skutočnosti po ruských útokoch už nič nezostalo.

21.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu priznal, že Rusko prevzalo kontrolu nad mestom Bachmut v Doneckej oblasti po krvavej osemmesačnej bitke.

Potvrdil tak sobotňajšie slová šéfa žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina o dobytí Bachmutu, z ktorého však zostali už len trosky.

Bachmut zostal len v srdciach

„Musíte pochopiť, že tam nič nie je. Všetko zničili,“ povedal o Rusoch a dodal: „Pre dnešok je Bachmut len v našich srdciach. Na tomto mieste nič nie je.“

Zelenskyj hovoril po boku amerického prezidenta Joea Bidena na samite skupiny G7 v japonskej Hirošime.

Ukrajinská armáda predtým odmietla Prigožinove tvrdenia s tým, že o Bachmut sa naďalej bojuje, predovšetkým na západnom okraji mesta.

Aký má dobytie mesta význam

Zelenskyj v marcovom rozhovore pre agentúru AP zdôraznil dôležitosť obrany Bachmutu a povedal, že jeho pád by mohol Rusku pomôcť získať medzinárodnú podporu pre dohodu, ktorá by mohla vyžadovať, aby Kyjiv urobil neprijateľné kompromisy.

Analytici uviedli, že dobytie Bachmutu by bolo síce pre Ukrajinu ranou a poskytlo by Rusku určité taktické výhody, ale neukázalo by sa ako rozhodujúce pre výsledok vojny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie