• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Rusi verbujú Kazachov cez reklamy na internete, za vstup do armády ponúkajú pol milióna rubľov

Rusi verbujú Kazachov cez reklamy na internete, za vstup do armády ponúkajú pol milióna rubľov

Krajina je jedným z najbližších spojencov Ruska, ale vojnu na Ukrajine nepodporuje.

3.8.2023 (SITA.sk) - Na obrazovkách používateľov internetu v Kazachstane sa začali objavovať reklamy ponúkajúce za vstup do ruskej armády sumu takmer pol milióna rubľov, čo je takmer 5-tisíc eur. Referuje o tom web news.sky.com.

Reklamy okrem jednorazovej platby za vstup do ruskej armády ponúkajú i mesačný plat najmenej 190-tisíc rubľov a nezverejnené extra výhody. Reklamy sú presmerované na webovú stránku, ktorá potenciálnym regrútom ponúka možnosť pripojiť sa k ruskej armáde v Sachalinskej oblasti na ruskom Ďalekom východe.

Kazachstan je bývalá sovietska republika hraničiaca s Ruskom a je domovom viac ako troch miliónov etnických Rusov. Krajina je tradične jedným z najbližších spojencov Ruska, ale vojnu na Ukrajine nepodporuje. Kazašská prokuratúra už dávnejšie uviedla, že za boj v armáde cudzieho štátu hrozí desať rokov väzenia.

Podľa ukrajinskej vojenskej rozviedky sa Rusko od minulého roka pokúšalo naverbovať občanov zo Strednej Ázie. Migranti v Rusku často dostávajú letáky o vstupe do armády a náborový inzerát sa mnohokrát prekladá do kirgizského, uzbeckého a tadžického jazyka. Vyskytli sa aj prípady nátlaku a núteného podpisu vojenských zmlúv.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie