• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Rusi si už nepofajčia americké cigarety od Philip Morris, firma sa sťahuje z trhu agresora

Rusi si už nepofajčia americké cigarety od Philip Morris, firma sa sťahuje z trhu agresora

V súlade so zmenšenou ponukou tabaková spoločnosť zmenšila svoju produkciu v Rusku.

25.3.2022 (Webnoviny.sk) - Americký výrobca cigariet Philip Morris International (PMI) zverejnil konkrétne kroky, ktoré prijal v rámci zastavenia plánovaných investícií a zredukovania svojej výroby v Rusku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Firma sa sťahuje z ruského trhu

Firma v tlačovej správe informovala, že celý rad svojich cigaretových produktov prestala na ruskom trhu ponúkať a v súlade s tým zmenšila svoju produkciu.

Spoločnosť PMI okrem toho zastavila marketingové aktivity v Rusku a zrušila všetky plánované uvedenia produktov na ruský trh v roku 2022.

Vedenie tabakovej firmy a jej vysoko postavení manažéri pracujú na možnostiach odchodu z ruského trhu usporiadaným spôsobom.

Podpora ľudí na Ukrajine

„Cieľom našej snahy v posledných štyroch týždňoch je bezpečnosť našich ukrajinských kolegov. Sme solidárni s nevinnými mužmi, ženami a deťmi, ktorí trpia,“ povedal generálny riaditeľ PMI Jacek Olczak.

„V Rusku zamestnávame viac ako 3 200 ľudí. Naďalej ich podporujeme, vrátane vyplácania miezd, a budeme pokračovať v plnení našich právnych záväzkov. Budeme robiť rozhodnutia tak, aby ich bezpečnosť bola našou prioritou,“ dodal šéf PMI.

V minulom roku na ruský trh smerovalo takmer 10 percent dodávok PMI a zhruba šesť percent svojich čistých príjmov firma generovala v tejto krajine.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie