• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Rusi nedobyli Soledar, ale utrpeli značné straty a ustúpili, tvrdí veliteľ ukrajinských pozemných síl

Rusi nedobyli Soledar, ale utrpeli značné straty a ustúpili, tvrdí veliteľ ukrajinských pozemných síl

Vďaka odvahe našich obrancov a šikovnému a kompetentnému použitiu ich zbraní, nepriateľ utrpel značné straty a opäť ustúpil, povedal Oleksandr Syrskyj.

9.1.2023 (Webnoviny.sk) - Veliteľ pozemných síl ukrajinskej armády Oleksandr Syrskyj tvrdí, že vyhlásenia ruskej propagandy o údajnom dobytí mesta Soledar neďaleko Bachmutu v Doneckej oblasti sú nepravdivé.

Na Telegrame tlačového odboru armády uviedol, že „ruskí útočníci sa pokúsili zaútočiť na Soledar, ale utrpeli straty a ustúpili“.

„Nepriateľ sa opäť zúfalo pokúsil zaútočiť na mesto Soledar z rôznych smerov a vrhol do boja najprofesionálnejšie oddiely Wagnerovej skupiny. Zároveň, vďaka odvahe našich obrancov a šikovnému a kompetentnému použitiu ich zbraní, nepriateľ utrpel značné straty a opäť ustúpil, napriek propagandistickým tvrdeniam nepriateľa o údajnom dobytí Soledaru,“ povedal Syrskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu povedal, že Syrskyj navštívil ukrajinské pozície pri Bachmute a Soledare a že tam budú premiestnené ďalšie jednotky.

Briti zvažujú dodanie tankov Challenger 2 na Ukrajinu. Nemci im pošlú bojové vozidlá Marder, Leopardy však nie

Spojené kráľovstvo zvažuje, že po prvý raz od začiatku vojny na Ukrajine dodá Kyjevu britské tanky. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na svoje zdroje.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

O dodávke tankov Challenger 2 ukrajinským ozbrojeným silám sa podľa jedného zdroja zo Západu diskutuje už niekoľko týždňov. Jeden zdroj naznačil, že Británia môže ponúknuť zhruba 10 tankov, čo je dosť pre vybavenie jednej eskadry.

Konečné rozhodnutie ešte nepadlo

Konečné rozhodnutie vlády Rishiho Sunaka zatiaľ nepadlo. Ak by to schválila, tak by sa Spojené kráľovstvo stalo prvou krajinou, ktorá by vypočula žiadosti Kyjeva o vojenskú pomoc v podobe silných západných tankov. Takýto krok je významný aj v tom, že by mohol primať aj ďalších spojencov v NATO, obzvlášť Nemecko, aby aj oni urobili to isté.

Ukrajina už dlho žiada o tanky Leopard 2 nemeckej výroby, ktoré používa niekoľko spojencov v Európe. Poľsko a Fínsko už naznačili, že sú ochotné dodať ich Leopardy Kyjevu, ale tento krok si vyžaduje schválenie Berlína, keďže Nemecko má exportnú licenciu.

Nemci im neplánujú dať Leopardy

Nemecko v súčasnosti neplánuje poslať Ukrajine nemecké tanky Leopard 2. V pondelok to povedal hovorca nemeckého ministerstva obrany a zároveň pripomenul, že sa chystajú Kyjevu poslať do 40 bojových vozidiel Marder.

Arne Collatz tiež novinárom povedal, že nemecká armáda je pripravená začať výcvik ukrajinských vojakov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Hovorca vlády Steffen Hebestreit poznamenal, že všetky rozhodnutia prijali s názorom, že Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) sa nestane stranou vojny na Ukrajine.


Nemecký vicekancelár Robert Habeck v nedeľu večer pre verejnoprávneho vysielateľa ARD uviedol, že nemecká vláda nevylučuje možnú dodávku tankov Leopard 2 pre Ukrajinu v budúcnosti. Prvým krokom sú však podľa neho Mardery.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie