• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Rumunsko rozšíri tranzitné trasy pre vývoz obilia z Ukrajiny, potrebuje však viac lodivodov

Rumunsko rozšíri tranzitné trasy pre vývoz obilia z Ukrajiny, potrebuje však viac lodivodov

Pre ukrajinské firmy je teraz preferovanou možnosťou export cez rumunský čiernomorský prístav Konstanca.

28.7.2023 (SITA.sk) - Rumunsko plánuje rozšíriť dôležité tranzitné trasy pre export obilia z Ukrajiny po narušení, ktoré spôsobilo odstúpenie Ruska od obilnej dohody umožňujúcej vývoz ukrajinského obilia cez Čierne more.

Vzhľadom na blízkosť k Ukrajine a s ohľadom na náklady je pre ukrajinské firmy teraz preferovanou možnosťou export cez rumunský čiernomorský prístav Konstanca. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Rekordný pohyb na kanáli Sulina

Bukurešť zväčšila kapacitu prístavu Konstanca, zmodernizovala a opätovne otvorila uzavreté železničné spojenie s Ukrajinou a pracuje na nájdení potrebných lodivodov pre riadenie plavidiel po kanáli Sulina.

Podľa rumunského ministerstva dopravy na tomto kanáli v máji zaznamenali rekordný pohyb, keďže ním prešlo viac ako 470 plavidiel.

Penzistov požiadajú o návrat

Rumunský predstaviteľ zodpovedný za pôsobenie riečnych lodivodov Gabriel Covrig informoval, že počet lodivodov na rumunskom kanáli sa začne postupne zvyšovať na zhruba 60 z terajších 40.

Urobia to tak, že požiadajú personál a kapitánov na dôchodku, aby sa vrátili do práce.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie