• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

RTVS odmieta Blahove tvrdenia, že v reláciách šíri klamstvá. Stojí si aj za svojimi moderátormi

RTVS odmieta Blahove tvrdenia, že v reláciách šíri klamstvá. Stojí si aj za svojimi moderátormi

Rozhlas a televízia Slovenska odmieta, že v jej spravodajských a publicistických reláciách dochádza k cielenej antikampani a šírení klamstiev.

25.1.2022 (Webnoviny.sk) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa dištancuje od tvrdení poslanca Národnej rady SR Ľuboša Blahu (Smer-SD), že v jej spravodajských a publicistických reláciách dochádza k cielenej antikampani a šírení klamstiev.

Uviedla to hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová v súvislosti s Blahovým výrokom súvisiacim s medializovanými informáciami k obrannej dohode SR s USA.

„RTVS odmieta byť súčasťou politických bojov a je neprípustné, aby bola zneužívaná a očierňovaná v politickej kampani pri získavaní voličských sympatií. RTVS odmieta lživé a zavádzajúce vážne obvinenia poslanca Blahu z korupcie a šírenia nepravdivých informácií a hoaxov,“ reagovala Pivarčiová.

Zároveň dodala, že redakcia spravodajstva a publicistiky RTVS si ctí princípy nezávislosti, vyváženosti a pravdivosti uvedených informácií. Poukázala na to, že RTVS zrešeršovala a spätne zanalyzovala všetky politické vyjadrenia k danej téme za uplynulé roky a stojí za moderátormi diskusných relácií Marekom Makarom a Martou Jančkárovou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie