• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Rozšírenie EÚ už nie je snom a je čas sa posunúť vpred, vyjadril sa predseda Európskej rady Michel 

Rozšírenie EÚ už nie je snom a je čas sa posunúť vpred, vyjadril sa predseda Európskej rady Michel 

V júni minulého roka lídri EÚ udelili štatút kandidátskej krajiny Ukrajine a Moldavsku a rastie tlak na začatie prístupových rokovaní s týmito štátmi pred koncom tohto roka.

28.8.2023 (SITA.sk) - Predseda Európskej rady Charles Michel chce, aby bola Európa do roku 2030 pripravená na rozšírenie.

Čas posunúť sa vpred

„Rozšírenie už nie je snom,“ povedal Michel v pondelok na Bledskom strategickom fóre v slovinskom meste Bled, na ktorom sa zišli lídri zo západného Balkánu.

„Je čas posunúť sa vpred,“ dodal. Informuje o tom portál Politico.

Štatút kandidátskej krajiny pre vstup do formálne má osem štátov. V mnohých krajinách západného Balkánu sa však prístupový proces zastavil, hoci vojna na Ukrajine diskusiu oživila.

Pripravení na rozšírenie do 2030

„Ešte je pred nami veľa práce. Bude to ťažké,“ povedal Michel na fóre v Slovinsku.

„Som presvedčený, že musíme byť do roku 2030 pripravení na rozšírenie, a to na oboch stranách,“ dodal.

K chúlostivej otázke, či by rozšírenie malo znamenať odklon od jednomyseľného rozhodovania o citlivých záležitostiach, predseda Európskej rady zaujal uvážlivý postoj.

„Úplné zrušenie jednomyseľnosti by mohlo znamenať vyliatie vody z vaničky aj s dieťaťom. Bude to ťažký oriešok, ale tejto diskusii sa nedá vyhnúť,“ konštatoval Michel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie