• Dnes je: Utorok 18. januára 2022 meniny má Bohdana

Rozdielom oproti novembrovému „vylodeniu v Normandii“ je iba viac testovacích dní, reaguje Hlas

Rozdielom oproti novembrovému „vylodeniu v Normandii“ je iba viac testovacích dní, reaguje Hlas

Strana Hlas-SD žiada, aby bolo testovanie dobrovoľné a iba v najviac zasiahnutých oblastiach.

17.1.2021 (Webnoviny.sk) - Celoplošné testovanie by malo byť dobrovoľné a nemalo by byť podmienkou pre cestovanie do zamestnania. Strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

„Jediným rozdielom od novembrového ‚vylodenia v Normandii je rozšírenie počtu testovacích dní z dvoch na deväť dní, no s výrazne nižšími možnosťami nechať sa otestovať.

Hlas-SD preto žiada vládu, aby bolo toto testovanie dobrovoľné a aby namiesto celoplošného skríningu pomohla s testovaním samosprávam v najviac zasiahnutých oblastiach,” uviedla strana v stanovisku.

Vylodenie v Normandii


Vládna koalícia sa stala spolupáchateľom premiéra Igora Matoviča pri napĺňaní jeho obsesie z celoplošného testovania. Rozhodla sa podmieniť cesty do práce či vychádzky do prírody negatívnym testom, čím sa testovanie opäť stalo povinným. Celú zodpovednosť pritom hodila na ľudí a samosprávy, ktoré majú suplovať nedostatočnú kapacitu štátnych odberných miest na zvládnutie takéhoto náporu.

Jediným rozdielom od novembrového "vylodenia v Normandii" je rozšírenie počtu testovacích dní z dvoch na deväť dní, no s výrazne nižšími možnosťami nechať sa otestovať. HLAS - sociálna demokracia preto žiada vládu, aby bolo toto testovanie dobrovoľné a aby namiesto celoplošného skríningu pomohla s testovaním samosprávam v najviac zasiahnutých oblastiach.

Zdroj:Facebook HLAS - sociálna demokracia


A UŽ JE TO TU ZAS ! SLOVENSKO AKO JEDINÉ NA SVETE UVÁDZA TRAGIKOMÉDIU ATÓMOVÁ ZBRAŇ II.


Nestačilo poučenie z prvého plošného testovania, ktoré nevyriešilo nič a Slovensko v súčasnosti patrí medzi najhoršie krajiny na svete v pribúdaní úmrtí na koronavírus.

Nestačilo, že antigénové testy svojou vysokou nepresnosťou pustili do spoločnosti mnoho falošne negatívnych ľudí a Matovič o niektorých dokonca vyhlásil, že by nimi netestoval ani psa.

Nestačilo jasné odporúčanie vedcov, aby sa plošné testovanie už nerobilo a sústredili sme sa na fungujúce nástroje.Nestačilo, že preťažení zdravotníci naliehavo prosili, aby sa im už viac na plecia nenakladalo.


Nestačilo, že nikto iný na svete plošne netestuje.


Nestačilo, lebo Slovensko má za premiéra človeka, ktorý sa vyžíva v hrách so svojimi občanmi. Opäť takmer všetci v jeho okolí, vrátane Sulíka sklopili uši, len aby sa on mohol vyblázniť so svojou atómovou zbraňou. Najperfídnejšie na tom je, že sa tak deje v období, keď sa dostavujú prvé výsledky lockdownu, s ktorým vláda najprv váhala a čísla sa začínajú zlepšovať. Ide teda len o ďalšiu tragikomédiu z dielne narcistického režiséra Matoviča. Svet sa nám smeje ...

Zdroj:Facebook Erik Tomáš


Čo nám lockdown vzal: Návrat do normálu môže byť náročný pre dospelých, deti aj zvieratá, tvrdí psychologička

Vláda sa dohodla na celoplošnom testovaní (video)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie