• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Ronaldo môže doplatiť na kryptomeny, v USA je súčasťou miliardovej žaloby za propagáciu kryptoburzy Binance

Ronaldo môže doplatiť na kryptomeny, v USA je súčasťou miliardovej žaloby za propagáciu kryptoburzy Binance

K obžalobe sa zatiaľ nevyjadrili zástupcovia elitného futbalistu ani predstavitelia najväčšej kryptomenovej burzy na svete Binance.

2.12.2023 (SITA.sk) - Portugalská futbalová hviezda Cristiano Ronaldo je v USA súčasťou žaloby, ktorou žalobcovia žiadajú o odškodnenie vo výške aspoň miliardy dolárov ako náhradu škody v oblasti kryptomien.

Elitný futbalista totiž propagoval burzu s kryptomenami Binance, no podľa žaloby šlo o klamlivú a nezákonnú reklamu.

Uviedol svoju kolekciu tokenov

Spolupráca Binance s významnými osobnosťami ako CR7 žalujúcu stranu údajne priviedla k "nákladným a nebezpečným investíciám".

"Dôkazy odhaľujú, že podvody spoločnosti Binance nadobudli astronomické výšky zásluhou ponuky a predaja neregistrovaných cenných papierov s ochotnou pomocou niektorých z najbohatších, najmocnejších a uznávaných organizácií a celebrít na celom svete - vrátane obžalovaného Ronalda," uvádza sa v žalobe podanej na Floride.

K nej sa zatiaľ nevyjadrili zástupcovia elitného futbalistu ani predstavitelia najväčšej kryptomenovej burzy na svete Binance.

Podľa žalujúcej strany by mal C. Ronaldo zverejniť, akú sumu zinkasoval za partnerstvo s Binance. Pred rokom futbalista uviedol na trh svoju kolekciu nezameniteľných tokenov NFT "CR7".

Hodnota tokenov výrazne poklesla

Reklama portugalskej hviezdy priniesla mimoriadne vysoký nárast vyhľadávaní a prémiová kolekcia sa vypredala za týždeň.

Obchod s NFT však medzičasom "ochladol" a hodnota tokenov CR7 výrazne poklesla, keďže kryptopriemysel bol poznačený škandálmi a prepadmi trhu.

V lete 2023 burzu Binance obvinili z toho, že funguje ako neregistrovaná burza cenných papierov a porušuje množstvo amerických zákonov o cenných papieroch.

Binance súhlasila s vyrovnaním

Kryptoburza minulý týždeň súhlasila so zaplatením vyrovnania približne 4 miliardy dolárov a jej zakladateľ Čchang-pcheng Čao odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa.

Priznal sa k zločinu súvisiacemu s tým, že nezabránil praniu špinavých peňazí na platforme.

Žaloba voči CR7 nie je prvá, v ktorej celebrita čelí súdnemu sporu v súvislosti s propagáciou kryptomien.

Vlani sa museli brániť viaceré hollywoodske a športové hviezdy vrátane slávneho hráča amerického futbalu Toma Bradyho. Hviezdny portugalský futbalista na svojich sociálnych sieťach naďalej propaguje Binance.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie