• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Ronaldo je neskutočný strelec a Slováci očakávajú ťažký duel, podľa Calzonu však chcú uhrať dobrý výsledok

Ronaldo je neskutočný strelec a Slováci očakávajú ťažký duel, podľa Calzonu však chcú uhrať dobrý výsledok

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa môžu spoľahnúť na podporu vypredaného štadióna na Tehelnom poli.

7.9.2023 (SITA.sk) - Na slovenských futbalových reprezentantov čaká v piatok papierovo najťažšia prekážka v rámci J-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku.

Viac o téme: Kvalifikácia o postup na ME 2024 vo futbale

Na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave nastúpia o 20.45 h proti štvrťfinalistom vlaňajších majstrovstiev sveta a kontinentálnym šampiónom z roku 2016 - mužstvu Portugalska.

V doterajších štyroch dueloch získali Slováci solídnych desať bodov a v tabuľke sú po odohratí štyroch duelov na postupovom druhom mieste za dosiaľ stopercentnými Portugalčanmi.

Ronaldo je neskutočný strelec

Spomedzi slovenských hráčov má najväčšie skúsenosti zo zápasov proti najväčšej portugalskej hviezde Cristianovi Ronaldovi obranca a kapitán Milan Škriniar.

Hrať proti nemu je ťažké. Je to neskutočný strelec, ani neviem, koľko gólov dal... Musíte byť ostražitý, pretože dokáže dať gól hlavou, ľavačkou, pravačkou, všetkým možným... Ťažko sa proti nemu hrá, veľmi ťažko sa bráni, ale verím, že spoločnými silami a tímovo ho zastavíme. Ale nielen jeho, pretože Portugalsko nie je len o ňom, ale aj o ďalších hráčoch,“ vyhlásil Škriniar, ktorý má v portugalskom mužstve spoluhráča z parížskeho Saint-Germain - stredopoliara Vitinhu.

Nemáme čo stratiť

Defenzívny stredopoliar slovenského tímu Stanislav Lobotka tvrdí, že akýkoľvek bodový zisk proti Portugalčanom bude považovať za cenný, keďže v kvalifikačnej skupine môže z pohľadu postupu v konečnom účtovaní rozhodovať každý bod. Priznal, že portugalská nula v kolónke inkasovaných gólov v doterajšom priebehu kvalifikácie ho nestraší.

Ak aj zostane, ale my získame bod v zápase, dobre tak. Lebo my nemáme čo stratiť,“ poznamenal hráč talianskeho majstra SSC Neapol.

Stretli sa dvakrát

Reprezentačné A-mužstvá Slovenska a Portugalska sa v minulosti stretli dvakrát. Po prvý raz to bolo 30. marca 2005 v rámci kvalifikácie o postup na MS 2006 v Nemecku. Na starom štadióne na Tehelnom poli v Bratislave pred 28-tisíc divákmi sa vtedy zrodila remíza 1:1, i keď Slováci mohli aj vyhrať. O približne dva mesiace v Lisabone zvíťazili Portugalčania 2:0.

Netreba predstavovať toto mužstvo, je jedno z najlepších na svete. Cristiano Ronaldo je jeho symbolom, ale pre nás je zásadná jeho tímová sila. Takže je to ťažký súper, ale chceme uhrať dobrý výsledok,“ uviedol kouč Calzona na margo najbližšieho súpera jeho zverencov, ktorí sa budú môcť spoľahnúť na podporu vypredaného štadióna na Tehelnom poli.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie