• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ronaldo je hrdý na svoju dlhovekosť. Proti Slovensku som už tuším skóroval, vraví

Ronaldo je hrdý na svoju dlhovekosť. Proti Slovensku som už tuším skóroval, vraví

Na Slovensko po druhý raz vo svojej kariére pricestuje portugalský futbalista Cristiano Ronaldo.

7.9.2023 (SITA.sk) - Na Slovensko po druhý raz vo svojej kariére pricestuje portugalský futbalista Cristiano Ronaldo. Kým v roku 2005 prišiel ako čerstvo 20-ročný mladík začínajúci kariéru, po 18 rokoch zavíta ako kapitán portugalského národného mužstva ovenčený množstvom úspechov, ktoré za tie roky dosiahol na klubovej i reprezentačnej scéne.

Viac o téme: Kvalifikácia o postup na ME 2024 vo futbale

V piatkovom dueli J-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2024 do Nemecka privedie Portugalčanov na ihrisko bratislavského Národného futbalového štadióna na súboj proti slovenskému tímu.

Slovákom strelil gól z priameho kopu

Pred duelom si zaspomínal na oba zápasy, v ktorých v minulosti proti Slovákom nastúpil. „Proti Slovensku som tuším dal gól z priameho kopu,“ uviedol CR7 na webe Portugalskej futbalovej federácie.

Po prvý raz čelil slovenskému mužstvu 30. marca 2005 v rámci kvalifikácie o postup na MS 2006 v Nemecku. Na starom štadióne na Tehelnom poli v Bratislave pred 28-tisíc divákmi sa vtedy zrodila remíza 1:1, i keď Slováci mohli aj vyhrať.

O približne dva mesiace v Lisabone zvíťazili Portugalčania 2:0. Cristiano Ronaldo vtedy z priameho kopu strelil svoj ôsmy z doterajších 123 reprezentačných gólov.

Portugalčania potrebujú ešte dva zápasy

Portugalčania majú zatiaľ na konte plný počet 12 bodov a skóre 14:0, Slováci nazbierali o dva body menej. Ak portugalský tím zvládne duel na Slovensku a následne aj domáci súboj proti Luxemburčanom, bude veľmi blízko k postupu na ME.

„Naozaj chceme vyhrať tieto dva zápasy. Ak vyhráme, už to máme prakticky za sebou. Potrebujeme dva dobré zápasy, najmä tento so Slovenskom. Zápasy vonku sú zvyčajne komplikovanejšie. Pokúsime sa vyhrať a potom doma zdolať Luxembursko. Ak vyhráme, prakticky sa kvalifikujeme,“ poznamenal Cristiano Ronaldo.

Dlhovekosť je náročná, ale dá sa to

Rodák z Madeiry je súčasťou reprezentačného mužstva už viac ako 20 rokov. Debutoval v ňom 20. augusta 2003 v dueli proti výberu Kazachstanu. Za ten čas sa stal svetovým rekordérom v počte štartov (200) i gólov (123) v drese národného tímu.

„Od roku 2003 som prežil dobré momenty, záverečné fázy turnajov, majstrovstvá sveta a Európy, Ligu národov... Na tých 20 rokov som hrdý, stále sa cítim dobre a chcem pokračovať. Dlhovekosť je náročná, ale ukázal som, že sa to dá,“ poznamenal Ronaldo, ktorý na Slovensku načne tretiu stovku reprezentačných štartov.

Medzi Ronaldom a Messim bola rivalita

Už 38-ročný Ronaldo sa minulý týždeň stal prvým hráčom vo futbalovej histórii, ktorý vo svojej kariére dosiahol hranicu 850 gólov v súťažných zápasoch.

„Dosiahol som 850, nasledovať bude 860, 870... Treba ísť pomaly, nebyť príliš smädný po pohári. Mojím cieľom je vždy sa dívať dopredu, dosahovať klubové a reprezentačné ciele aj moje vlastné a užívať si život, ktorý je dynamický,“ podotkol Cristiano Ronaldo, ktorý sa pred duelom na Slovensku vyjadril aj k dlhoročnej rivalite s Argentínčanom Lionelom Messim: „Nenávisť? Nevidím to tak. Bola medzi nami rivalita. Bolo to dobré, ľuďom sa to páčilo. Obaja sme veľmi dobre zmenili futbalovú históriu. Rešpektujú nás po celom svete, ale každý si ideme svojou cestou. Nevravím, že sme kamaráti, ale navzájom sa rešpektujeme ako profesionáli.“

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie