• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Rómovia v karanténe dostali od štátu zadarmo alkohol a potraviny. Je to hoax, ktorý zdieľali tisícky ľudí

Rómovia v karanténe dostali od štátu zadarmo alkohol a potraviny. Je to hoax, ktorý zdieľali tisícky ľudí

Doposiaľ jedinou známou pomocou zo strany štátu ohľadom potravinovej pomoci bola aktivita zo strany úradu splnomocnenca, ktorá neobsahovala žiadny alkohol

Alkohol a potraviny zo štátnych peňazí pre Rómov, a to zadarmo. Aj takýto hoax sa v čase pandémie koronavírusu na Slovensku šíri na sociálnych sieťach. Ako upozornila polícia, príspevok podľa ktorého mal Róm na fotografii dostať zadarmo pivo, „nazbieral“ už takmer 6000 zdieľaní.

„Ide o dezinformáciu, ktorá bola autorom zmanipulovaná tak, aby vyvolala nenávistné vášne,“ píše polícia. Fotografia je podľa polície síce skutočná a naozaj došlo k nákupu piva, resp. k jeho odovzdaniu zo strany súkromnej osoby, avšak policajti a vojaci mužovi na snímke nedovolili zobrať alkoholické pivo do osady?.

Muži zákona ďalej vysvetľujú, že k osadám, ktoré sú, alebo boli v karanténe, chodili obchodníci s potravinami, ktoré im však predávali a Rómovia ich nedostávali zadarmo.


„Doposiaľ jedinou známou pomocou zo strany štátu ohľadom potravinovej pomoci bola aktivita zo strany úradu splnomocnenca, ktorá neobsahovala žiadny alkohol,“ pripomenul policajný zbor s tým, že napríklad aj starostka Krompách otvorene avizovala, že obyvatelia priľahlej osady si potraviny budú musieť kupovať, aby zabránila šíreniu dezinformácií o nadštandardnej pomoci zadarmo.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie