• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Rómovia chcú prácu a voľby berú ako občiansku povinnosť. Ideme zachrániť ľudí na Slovensku, povedal František (video)

Rómovia chcú prácu a voľby berú ako občiansku povinnosť. Ideme zachrániť ľudí na Slovensku, povedal František (video)

V Žehre býva viac ako 2 600 obyvateľov, z toho približne 1 700 je rómskych.

30.9.2023 (SITA.sk) - Kým v Žehre na Spiši voliči počas komunálnych volieb čakali pred volebnou miestnosťou v rómskej osade Dreveník ešte pred jej otvorením, pri parlamentných voľbách tomu tak nebolo.

Hlasovanie v materskej škole

Prvý volič prišiel krátko po 7:00, ďalší v menšom počte postupne prichádzali až približne od 8:00. Podľa predsedníčky volebnej okrskovej komisie pre okrsok číslo dva Vladimíry Dunkovej je zatiaľ priebeh volieb v poriadku.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Ako uviedla pre agentúru SITA, pod okrsok číslo dva v Žehre spadá 1 126 voličov. Volebná miestnosť pre druhý okrsok v osade Dreveník sa nachádza v budove materskej školy.

„Zatiaľ je to všetko v poriadku a dúfam, že celý priebeh volieb bude v maximálnom poriadku,“ komentovala ráno Dunková.

Dôstojne bez obmedzení

Oslovení voliči hovorili, že voľby vnímajú ako svoju občiansku povinnosť. „Idem voliť, lebo je to moja povinnosť, ideme zachrániť ľudí na Slovensku,“ povedal František Horváth.


Ďalší volič Martin Mižigár si želá zlepšenie v sociálnej oblasti. „Chceme, aby sme mali robotu, aby sme robili. Nie, aby niekto hovoril, že Rómovia nechcú robiť. My chceme robiť, nech nám dajú robotu, aby sme si žili tak, ako druhí,“ Martin Mižigár.

Ďalší volič doplnil, že chce žiť dôstojne. „Želáme si, aby nás nikto neobmedzoval, aby sme mali právo každý jeden, či to je biely či Cigán, aby sme žili dôstojne tak, ako má byť,“ poznamenal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie