• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Romana Tabák žiada odvolanie Vladimíry Marcinkovej z postu šéfky výboru pre európske záležitosti, nateraz neuspela

Romana Tabák žiada odvolanie Vladimíry Marcinkovej z postu šéfky výboru pre európske záležitosti, nateraz neuspela

Parlament nebol uznášaniaschopný a pristúpi k opätovnému hlasovaniu.

21.6.2023 (SITA.sk) - Poslanci Národnej rady (NR) SR v stredu v tajnom hlasovali nerozhodli o odvolaní predsedníčky Výboru NR SR pre európske záležitosti Vladimíry Marcinkovej (SaS) z funkcie. Na hlasovaní bolo prítomných len 38 poslancov.

Overovatelia hlasovania zároveň zistili, že parlament nebol uznášaniaschopný a pristúpi k opätovnému hlasovaniu.

Neobhajuje vraj záujmy krajiny

Podľa nezaradenej poslankyne Romany Tabák, prekladateľky návrhu na odvolanie, šéfka výboru opakovane dokázala, že nevie výbor viesť korektným a profesionálnym spôsobom.

Tvrdí, že pri vedení výboru neobhajuje záujmy Slovenska, čo sa podľa Tabák ukázalo napr. vtedy, keď pozmenila znenie textu bez toho, aby na to poslancov upozornila. Výbor tak mal schváliť niečo, s čím poslanci neboli stotožnení.

„V marci 2023 hrubo zneužila postavenie predsedníčky výboru, keď využila nepredloženie stanoviska Ministerstva spravodlivosti ohľadom jednotného uznávania rodičovstva. Na výbore šírila zavádzajúce a neúplné podklady a jej manipulácia ovplyvnila rozhodovanie výboru," uviedla Tabák.

Hanlivé výroky voči Slovákom

Zároveň jej prekáža, že sa predsedníčka Marcinková verejne zastávala hanlivých výrokov zástupcu Európskej komisie na Slovensku Vladimíra Šuchu, ktoré povedal na adresu Slovenského národa a ktoré parlament ústavnou väčšinou odmietol.

Podľa Tabák taktiež zotrvanie Marcinkovej vo funkcii v čase, keď vládne úradnícka vláda, ktorá nedisponuje mandátom parlamentu, zvyšuje riziko, že za Slovensko budú prijímané rozhodnutia, ktoré idú proti jeho záujmom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie