• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Rokovanie o ročnej odmene pre hlavného kontrolóra z Trenčianskeho kraja sa odložilo na september

Rokovanie o ročnej odmene pre hlavného kontrolóra z Trenčianskeho kraja sa odložilo na september

Rokovanie o odmeňovaní kontrolóra z Trenčianskeho kraja Richarda Horvátha sa odložilo na sepetember.

27.4.2020 (Webnoviny.sk) - Zastupiteľstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) dnes nerokovalo o vyplatení odmeny hlavnému kontrolórovi Richardovi Horváthovi za rok 2019. Predseda TSK Jaroslav Baška požiadal v úvode rokovania poslancov o vypustenie návrhu na vyplatenie odmeny z programu s tým, že sa poslanci môžu k tejto téme vrátiť v septembri. Poslanecký zbor, ktorý rokoval formou videokonferencie, s týmto návrhom súhlasil.

Kontrolór splnil plán na 113%

Návrh na vyplatenie odmeny hlavnému kontrolórovi TSK mal predkladať poslanec Jozef Habánik. V písomnej správe zdôvodňoval tento návrh aktívnou činnosťou Richarda Horvátha počas roka 2019.

"Hlavný kontrolór so svojimi pracovníkmi splnil na 113 percent plán činnosti Útvaru hlavného kontrolóra, keď tento stanovil uskutočniť 69 kontrol a v skutočnosti sa zrealizovalo 78 kontrol. Hlavný kontrolór sa zúčastnil na všetkých zasadnutiach zastupiteľstva, ako aj zasadnutí komisií a pravidelne informoval ich predsedov zasielaním správ o výsledkoch kontrol podľa odvetvovej štruktúry," zdôvodňoval svoj návrh Habánik.

Rokovanie odložili na september

V pripravenom uznesení navrhoval Horváthovi vyplatiť odmenu vo výške 20 percent súhrnu mesačných platov. K prerokovaniu a následnému hlasovaniu nakoniec nedošlo.

Predseda TSK Jaroslav Baška totiž navrhol spomínaný bod z rokovania stiahnuť.

"Dohodli sme sa aj s navrhovateľom, že tento bod presunieme na septembrové zastupiteľstvo. V súčasnosti je finančná situácia neľahká a v septembri budeme lepšie vedieť, ako na tom župa s financovaním je," skonštatoval Baška.

Viac k téme: finančná odmena, Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie