• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Rokovania o brexite sa podľa Tuska pohli, obe strany preberú budúce obchodné vzťahy

Rokovania o brexite sa podľa Tuska pohli, obe strany preberú budúce obchodné vzťahy

Predseda Európskej rady Donald Tusk uviedol, že írsky premiér ho informoval o prelome v rokovaniach o budúcom fungovaní hraníc medzi Severným Írskom a Írskou republikou.

BRUSEL 4. decembra (WebNoviny.sk) - Vyjednávania o odchode Veľkej Británie z Európskej únie sa priblížili k bodu, v ktorom sa sústredia na budúce obchodné vzťahy. Uviedol to v pondelok predseda Európskej rady Donald Tusk, ktorý konštatoval, že je "povzbudený" pokrokom v rokovaniach o brexite.

Tusk sa takto vyjadril v čase, keď britská premiérka Theresa Mayová pricestovala do Bruselu na stretnutie s najvyššími predstaviteľmi EÚ.


Tusk uviedol, že írsky premiér Leo Varadkar ho informoval o prelome v rokovaniach o otázke fungovania hraníc medzi Severným Írskom a Írskou republikou. Okrem toho koordinátor Európskeho parlamentu pre brexit Guy Verhofstadt konštatoval, že otázka vyrovnania finančných záväzkov Veľkej Británie voči EÚ je takmer vyriešená.

Európski lídri na summite 14. a 15. decembra potrebujú rozhodnúť, či sa dosiahol "dostatočný" pokrok v úvodných otázkach brexitu.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie