• Dnes je: Pondelok 26. septembra 2022 meniny má Edita

Remišová podľa Rašiho oklamala a okradla verejnosť aj koaličných partnerov, jej plánom bolo ušetriť sedem miliónov eur

Remišová podľa Rašiho oklamala a okradla verejnosť aj koaličných partnerov, jej plánom bolo ušetriť sedem miliónov eur

Dodal, že netrasparentne a kientelisticky schvaľovala prenájom priestorov novej budovy pre ministerstvo investícií.

4.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda strany Hlas - sociálna demokracia (HLAS - SD) Richard Raši je presvedčený, že ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI SR) Veronika Remišová (Za ľudí) oklamala a okradla verejnosť i koaličných partnerov.

Raši tvrdí, že ministerka mala netransparentný až klientelistický prístup, keď schvaľovala prenájom priestorov novej budovy pre jej ministerstvo. Raši si je vedomý, že tento projekt bol výrazne predražený. Informoval o tom vo štvrtok na tlačovej besede.

Podmienky mohla splniť jedna skupina

„Ponuku dala iba jedna a aj víťazná developerská skupina. Ministerka v materiáloch deklaruje, že v transparentnom konaní bolo oslovených 12 spoločností. Niektoré z nich na ponuku ani nereagovali, iné zas napísali, že podmienky nevedia splniť. Nakoniec Remišovej podmienky mohla splniť iba jedna developerská skupina," skonštatoval Raši.

Podľa neho si ministerka zistila, ako to na trhu vyzerá a nastavila podmienky, ktoré vedel splniť iba jeden uchádzač. Raši je presvedčený, že Remišovej rozhodnutie bolo zámerné. „Ministerstvo nakoniec podpísalo zmluvu na viac ako 20 000 metrov štvorcových, pritom to mohlo urobiť lacnejšie a rovnako efektívne. Mohla sa vzdať plánu, že všetci pracovníci ministerstva budú v jednej budove," dodal.

Remišová klamala vlastnej vláde

Podpredseda Hlasu doplnil, že ministerka Remišová klamala vlastnej vláde. Tvrdí to, pretože jej plán bolo ušetriť sedem miliónov eur v desaťročnom meradle. Raši si však myslí, že namiesto ušetrenia zaplatí viac ako doteraz. „Ministerka Remišová dobre vie, čo urobila, preto sa od začiatku snaží kamuflovať deklaráciu dramatických úspor a že je to všetko výhodné," tvrdí Raši.

Výhodné to však je iba pre prenajímateľa, pretože získal ministerstvo do nájmu na dobu desať rokov. „Remišová prevzala nájomné zmluvy s nákladmi 3,1 milióna eur ročne i s nájomníkmi a priestormi. No teraz tvrdí, že jej náklady sú takmer 4,5 milióna eur ročne," vysvetlil podpredseda Hlasu - SD, podľa ktorého ministerka okradla štát.

"Najprv novou zmluvou zvýšila vlastné náklady a potom sa vysúťažená cena za 3,8 mil ročne – hoci je o 700-tisíc drahšia ako boli pôvodné zmluvy, zdá výhodná. Preto si dovolím tvrdiť, že ministerka nie že neušetrila sedem miliónov eur ako tvrdí, ale naopak štát novou zmluvou o takmer sedem miliónov eur okradla,” upozornil Raši.


Najčítanejšia najnovšia správa

Krik, ťahanie za vlasy aj úder do hlavy. Bittó Cigániková tvrdí, že ju poslankyňa Tabák napadla

krik tahanie za vlasy aj uder do hlavy bitto ciganikova tvrdi ze ju poslankyna tabak napadla

Poslankyňa a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) podáva trestné oznámenie na kolegyňu z pléna parlamentu Romanu Tabák (klub Sme rodina) za fyzické napadnutie. Uviedla to v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Verbálne útoky

K incidentu malo dôjsť na koncerte v jednom bratislavskom podniku, kde bola s manželom a kamarátmi. „Bola perfektná nálada, obsluha, prostredie aj spoločnosť až do momentu, keď po jeho skončení v nočných hodinách prišla Tabák,“ začala Bittó Cigániková svoj opis udalosti.

Podľa vlastných slov sa jej počas niekoľkých nechutných verbálnych útokoch ako tak darilo zachovať si chladnú hlavu a nedať sa vyprovokovať, ale Tabák vraj pokračovala. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ‚inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ pokračuje v rozprávaní Bittó Cigániková.

Ťahanie za vlasy

Myslela si, že Tabák si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, a že sa ukľudní. Ale nestalo sa tak. „Pani poslankyňa Tabák zareagovala maximálnym využitím svojej mentálnej kapacity a teda ako zvieratko. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať,“ priblížila poslankyňa za stranu SaS s tým, že celý čas sedela a nijako útok neopätovala.

Poslankyni Tabák vraj len dookola opakovala, či je normálna, nech sa ukľudní a nech ju pustí. Ale vraj bola v takom animálnom amoku, že nevedela prestať a nevedela sa absolútne ovládať. „Ľudia na ňu kričali, aby prestala, ťahali ju odo mňa, ale ona niekoľko minút neustále útočila a ešte sa aj postavila, aby mala lepšiu ‚páku‘ pri ťahaní,“ uviedla Bittó Cigániková.

Chvíľu sa zdalo, že je po všetkom, ale nebolo tomu tak. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou a opäť odišla,“ priblížila ďalej Bittó Cigániková s tým, že v sobotu skončila na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie