• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Remišová obvinenie voči Kovaříkovi rešpektuje, ale policajný prezident má právo brániť sa

Remišová obvinenie voči Kovaříkovi rešpektuje, ale policajný prezident má právo brániť sa

Disciplinárne stíhania elitných špeciálnych prokurátorov, ale aj postupy proti vyšetrovateľom najväčších korupčných káuz vyvolávajú podľa nej mnohé pochybnosti.

27.8.2021 (Webnoviny.sk) - Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová rešpektuje obvinenie policajného prezidenta Petra Kovaříka zo strany Krajskej prokuratúry v Bratislave. Zároveň rešpektuje aj prezumpciu neviny a právo policajného prezidenta sa voči obvineniu brániť. Uviedla to v stanovisku, ktoré zaslalo tlačové oddelenie Za ľudí.

„Chcem veriť, že zo strany prokuratúry ide o nestranné a dôsledné konanie, osobitne po zvláštnych postupoch policajnej inšpekcie zameraných proti činnosti vyšetrovateľov najväčších korupčných káuz minulej politickej garnitúry. Od generálnej prokuratúry a jej podriadených prokurátorov verejnosť právom očakávala systémové zmeny a boj proti zločinu bez výnimiek," uviedla Remišová.

Disciplinárne stíhania elitných špeciálnych prokurátorov, ale aj postupy proti vyšetrovateľom najväčších korupčných káuz, preto podľa jej slov vyvolávajú v občanoch mnohé pochybnosti.

Krajská prokuratúra Bratislava vzniesla 26. augusta obvinenie voči prezidentovi Policajného zboru Petrovi Kovaříkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Policajný prezident mal podľa prokuratúry zmariť prebiehajúci zásah zadržania, ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie