• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

Remišová: Nie je pravda, že je strana Za ľudí „nepriateľsky nastavená” voči Rusku (video)

Remišová: Nie je pravda, že je strana Za ľudí „nepriateľsky nastavená” voči Rusku (video)

Podľa Remišovej nie je pravda, že je strana Za ľudí „nepriateľsky nastavená” voči Rusku. „Len chceme, aby platili pravidlá pre každého rovnako,” doplnila.

Strana Za ľudí na rokovaní vlády namietala, že ľudia na Slovensku nemôžu byť očkovaní neregistrovanou vakcínou.

Registrácia má jasný postup, prebieha na základe žiadosti výrobcu. Európska lieková agentúra (EMA) registruje a posudzuje jej účinnosť.

Na piatkovej tlačovej konferencii to uviedla vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) s tým, že tento postup bol zatiaľ vždy dodržaný. Hovorí, že proces trvá týždne a preto, ak niekto tvrdí, že budúci týždeň sa mohlo Sputnikom V už očkovať, tak to nie je pravda.

Krajčí ju môže zazmluvniť

„Mohli by sme, ale za predpokladu, že by sme to chceli urobiť bez akéhokoľvek posúdenia, a to nepovažujem za správne,” povedala Remišová. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) podľa nej môže zazmluvniť vakcínu Sputnik V aj bez súhlasu vlády.


Urobil to tak aj pri zazmluvnení vakcín od iných spoločnosti. „Je to jeho zodpovednosť a nemôže ju prenášať na kolektívny orgán vlády,” uviedla vicepremiérka a zdôraznila, že aj Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) odporúča očkovať registrovanými vakcínami.

Pravidlá majú platiť pre každého rovnako

Podľa Remišovej nie je pravda, že je strana Za ľudí „nepriateľsky nastavená” voči Rusku. „Len chceme, aby platili pravidlá pre každého rovnako,” doplnila. Nebude mať problém zaočkovať sa ruskou vakcínou, ak bude schválená Európskou liekovou agentúrou.


Predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Tomáš Valášek (Za ľudí) sa spýtal premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), či trval pri rokovaniach s Ruskom na tom, aby svoju vakcínu predložili na certifikáciu alebo či rokoval s partnermi z Nemecka alebo Francúzka, aby zatlačili na Rusko a predložili vakcínu na certifikáciu.

Vetovali ruskú vakcínu

Strana Za ľudí na rokovaní vlády vo štvrtok 19. februára zabezpečenie adekvátneho množstva vakcíny Sputnik V vetovala. Predseda vlády následne na tlačovej konferencii povedal, že za posledné obdobie strávil mnoho rozhovorov s ľuďmi v Ruskej federácii o zabezpečení vakcín Sputnik V.


Už budúci týždeň tu mohlo byť k dispozícii 160-tisíc dávok. Podľa neho ide o mimoriadne kvalitnú vakcínu. „Veľmi ma za tejto situácie mrzí, že koaličný partner dnes vytiahol najvyššiu zbraň a v podstate povedal, že na Slovensku sa o Sputniku vôbec baviť nebudeme,“ povedal Matovič.


To dve pobláznené ženy dirigujú chod celej tejto vlády a krajiny? Pýta sa šéf smerákov Fico (video)


Šeliga: Nie je pravda, že sa strana Za ľudí odmieta baviť o vakcíne Sputnik V


Vláda Sputnik V neschválila, ruskú vakcínu vetoval jeden koaličný partner


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie