• Dnes je: Nedeľa 26. septembra 2021 meniny má Edita

Remišová našla vinníka, za korupciu a podvodníkov parazitujúcich na peniazoch Slovákov môže Smer s Hlasom

Remišová našla vinníka, za korupciu a podvodníkov parazitujúcich na peniazoch Slovákov môže Smer s Hlasom

Ministerka investícií reagovala svojim najnovším vyhlásením na medializované informácie o obvinení oligarchu Miroslava Výboha.

4.8.2021 (Webnoviny.sk) - Strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) a Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) nesú plnú zodpovednosť za korupčné schémy a podvodníkov, ktorí parazitovali na peniazoch všetkých občanov Slovenska aj v oblasti IT.

Predsedníčka strany Za ľudí a ministerka investícií Veronika Remišová tak reagovala na medializované informácie o obvinení oligarchu Miroslava Výboha. Ten je podľa Remišovej blízky priateľ a dôverník Roberta Fica (Smer-SD). Stanovisko Veroniky Remišovej poskytlo tlačové oddelenie strany Za ľudí.

Úsilie sa nekončí

Výpovede o korupcii v IT oblasti smerujú podľa Remišovej nielen voči oligarchom strany Smer-SD a priateľom Roberta Fica, ale aj k „digitálnemu lídrovi“ Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD).

„Po prevzatí bývalého úradu Petra Pellegriniho a jeho spolustraníka Richarda Rašiho som vyhlásila stopku vybavovačkám a akýmkoľvek korupčným pokusom. Na môj podnet Najvyšší kontrolný úrad skontroloval rozsiahly IT projekt za desiatky miliónov eur, kde boli zistenia natoľko vážne, že sa nimi zaoberá polícia. Tu sa však úsilie nekončí a budú nasledovať ďalšie vyšetrovania a zistenia príslušných orgánov,“ dodala Remišová.

Denník N v stredu 4. augusta informoval o tom, že polícia obvinila oligarchu Miroslava Výboha v kauze Mýtnik. V tejto súvislosti od rána zasahovala Národná kriminálna agentúra (NAKA) a zadržala niekoľko osôb. Podľa Denníka N zadržali aj bývalú šéfku finančnej správy Lenku Wittenbergerovú a bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca.

Polícia obvinila niekoľko ľudí

NAKA zadržala ešte 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho a ďalšie osoby. V kauze Mýtnik ide predovšetkým o trestný čin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, ktorý je súčasne posúdený ako závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Prípad sa týka IT zmlúv, ktoré uzatvárala Finančná správa SR v roku 2013 až 2018. Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala S. a Jozefa B., ktorí sa v tom čase nachádzali v zahraničí.

Jozef B. je obvinený z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a z prijímania úplatku. Akcia Mýtnik II nadväzuje na podozrenia z majetkovej trestnej činnosti. Predmetom vyšetrovania je ale legalizačná schéma, ktorá nadväzovala na ekonomickú trestnú činnosť.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie