• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Remišová: Matovič a Sulík idú spraviť obrovskú chybu, rozbiť súčasnú vládu

Remišová: Matovič a Sulík idú spraviť obrovskú chybu, rozbiť súčasnú vládu

Veronika Remišová zároveň uviedla, že pozastavenie koaličnej zmluvy zo strany SaS ju veľmi mrzí.

25.3.2021 (Webnoviny.sk) - Osobné spory lídrov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča a strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka spôsobujú nefunkčnosť vládnej koalície, čo strana Za ľudí považuje za mimoriadne nezodpovedné.

Koalícia bola nádejou

Uvádza sa to vo vyhlásení predsedníčky Za ľudí Veroniky Remišovej. Podľa nej idú Matovič a Sulík spraviť obrovskú chybu svojho politického pôsobenia, konkrétne rozbiť aktuálnu vládu.

„Pozastavenie koaličnej zmluvy zo strany SaS nás veľmi mrzí,“ uviedla Remišová s tým, že vládna koalícia zložená zo strán OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, ktorá vznikla pred rokom po parlamentných voľbách, bola po 12 rokoch vlády Smeru nádejou, ktorá mala priniesť nielen návrat spravodlivosti, ale aj mnohé dôležité reformy.

Urobia všetko pre vyriešenie krízy

Remišová dodala, že strana Za ľudí urobí všetko pre to, aby sa vyriešila táto kríza, pretože alternatívou sú mesiace chaosu, predčasné voľby a odovzdanie krajiny Smeru a jeho nástupníckym organizáciám.


SaS vo štvrtk oznámila, že pozastavuje účasť v koalícii. Účasť bude podľa jej predsedu Richarda Sulíka pozastavená dovtedy, kým predseda vlády Matovič nepodá demisiu.

Igor Matovič a Richard Sulík idú spraviť obrovskú chybu svojho politického pôsobenia. Rozbiť túto vládu.


Prioritou strany Za ľudí vždy bolo pokračovanie štvorkoalície a zmena na poste predsedu vlády. Pozastavenie koaličnej zmluvy SaS nás preto veľmi mrzí. Vládna koalícia zložená zo strán Oľano, Sme rodina, SaS a Za ľudí, ktorá vznikla pred rokom po parlamentných voľbách bola po 12 rokoch vlády Smeru nádejou, ktorá mala priniesť nielen návrat spravodlivosti, ale aj mnohé dôležité reformy. Žiaľ, osobné spory lídrov Oľano a SaS spôsobujú nefunkčnosť koalície čo považujeme za mimoriadne nezodpovedné.


Strana Za ľudí urobí všetko preto, aby sa vyriešila táto kríza, pretože alternatívou sú mesiace chaosu, predčasné voľby a odovzdanie krajiny Smeru a jeho nástupníckym organizáciam.


Zdroj: Facebook Veronika Remišová

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie