• Dnes je: Sobota 04. decembra 2021 meniny má Barbora

Remišová chce zjednodušiť eurofondy, sľubuje menej byrokracie a viac transparentnosti (video)

Remišová chce zjednodušiť eurofondy, sľubuje menej byrokracie a viac transparentnosti (video)

Dokumentácia sa bude po novom prekladať výlučne elektronicky.

22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Vicepremiérka Veronika Remišová predstavila piaty reformný anti-byrokratický balíček v eurofondoch. Zmeny v eurofondoch prinášajú 52 zjednodušení pre žiadateľov, prijímateľov aj pre riadiace orgány, ktoré manažujú celý proces. Okrem iného sa pri nadlimitných zákazkách skráti proces kontroly minimálne o mesiac, prvá kontrola bude pritom dobrovoľná.

Zjednotia sa tiež pravidlá pri zákazkách s nízkou hodnotou. Zjednoduší sa aj formulár výzvy. Novinkou je taktiež vzorový dokument, k dispozícii bude pre žiadateľov modelovo vyplnená žiadosť.

Ako ďalej na tlačovej konferencii informovala ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Remišová, zmenami sa výrazne zredukuje počet podmienok poskytnutia príspevku. Zruší sa aj predkladanie monitorovacích správ a mimoriadnych monitorovacích správ, ktoré zahlcovali systém. Okrem iného sa tiež zriadi kontakt na konzultovanie problémov.

„Očakávame od toho rýchlejší proces, jednoduchšie pravidlá, menej byrokracie a viac transparentnosti v celom procese,“ podotkla. Ako dodal riaditeľ odboru verejného obstarávania Branislav Hudec, jedna z najväčších zmien je vydanie jednotnej príručky k procesu a kontrole vereného obstarávania, ktoré je financované z eurofondov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie