• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Rekonštrukcia Cesty slobody vo Vysokých Tatrách obmedzí dopravu aj počas letnej sezóny, otvoria sa dočasné parkoviská

Rekonštrukcia Cesty slobody vo Vysokých Tatrách obmedzí dopravu aj počas letnej sezóny, otvoria sa dočasné parkoviská

Cesta I/18 popod hrad Strečno v úseku, kde prebiehajú prípravy na jej rekonštrukciu odstraňovaním deliaceho pruhu.

Pokračujúca rekonštrukcia Cesty slobody vo Vysokých Tatrách prinesie dopravné obmedzenia pre vodičov aj počas letnej sezóny. Doprava tam bude riadená viacerými semaformi a dopravnými značeniami. Informoval o tom v utorok riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Marcel Horváth počas tlačovej konferencie vo Vysokých Tatrách na Mestskom úrade v Starom Smokovci.

Realizácia projektu

Podľa jeho slov by 80 percent prác na 43-kilometrovom úseku malo byť ukončených ešte v tomto roku. S prácami na ceste II/537 spájajúcej časti Vysokých Tatier, od Podbanského po Tatranskú Kotlinu, začali ešte vlani v júni. Ide na ne približne 42 miliónov eur. V tomto roku sa už rekonštrukcie realizujú na všetkých šiestich úsekoch.

„V úsekoch frézujú vozovku, na ceste aj pri mostoch vymieňajú podložie, kladú siete, mikrokoberec, asfaltové vrstvy, čistia priekopy a spúšťajú sa samotné rekonštrukcie mostov aj výstavba oporných múrov,“ konkretizoval predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský.

Obmedzenie na cestách

Ako ďalej vysvetlil riaditeľ Správy a údržby ciest PSK, doprava bude počas realizácie projektu na všetkých úsekoch obmedzená do jedného jazdného pruhu. „Doprava by nemala utrpieť, aj keď bude regulovaná. Zatiaľ nevieme definitívny počet semaforov, ktoré budú na ceste rozmiestnené,“ povedal.

Primátor mesta Vysoké Tatry Jozef Štefaňák však odporúča verejnosti v snahe predísť zápcham používať predovšetkým hromadnú dopravu a električky.

Záchytné parkovisko

„Budeme otvárať záchytné parkovisko v Eurocampe, odkiaľ bude jazdiť kyvadlová doprava. Ideme dočasne urobiť parkovisko asi pre sto áut medzi Štrbským a Popradským plesom na jednosmernej ceste,“ vysvetlil.

Dodal, že parkovanie na Bielej vode, ani na Ceste slobody pod Štrbským Plesom totiž nebude možné. Mesto bude situáciu podľa jeho slov monitorovať a ak to bude potrebné, prijme ďalšie potrebné opatrenia.

Projekt financuje Prešovský samosprávny kraj z Európskych štrukturálnych fondov. Práce sa týkajú úsekov Podbanské – Pavúčia dolina, Tatranské Matliare – križovatka s cestou I/66, Pavúčia dolina – križovatka s cestou II/538, križovatka s cestou II/538 – Batizovský potok, Batizovský potok – Starý Smokovec a Starý Smokovec – Tatranské Matliare. Ďalšou časťou sú práce na mostoch a oporných múroch. Cieľom je zlepšenie stavebno-technického stavu cestnej siete s dopadom na zlepšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Rekonštrukcia zahŕňa okrem úpravy vozovky aj opravu 26 mostov, vybudovanie štyroch odpočívadiel, jednej poloestakády, oporných a zárubných múrov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 20. február 2024

horoskopy na dnes utorok 20 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Pohodu z rodiny prenesiete aj medzi známych. Každý si rád vypočuje vaše poznámky. Popoludní vás čaká príjemné posedenie a priateľský rozhovor.

Býk 21.4. - 21.5.

Napriek menším nedorozumeniam i stresom dokážete nemožné. Stačí, aby ste sa len trochu ovládali. Informácie, ktoré získate, sa vám podarí výhodne využiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaše činy súvisiace so vzťahmi budú mimoriadne úspešné. V zamestnaní sa vám núka vynikajúca ponuka. Mali by ste sa do nej pustiť z plných síl.

Rak 22.6. - 22.7.

Každý pohľad na byt vás bude nabádať do jeho vylepšovania. Zajtrajší deň si vyhradíte na regeneráciu síl. Konečne sa dostanete k oddychovému čítaniu.
Všetky Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie