• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Regulátori zablokovali snahu Microsoftu kúpiť Activision Blizzard za 69 miliárd, išlo by o najväčšiu akvizíciu v histórii

Regulátori zablokovali snahu Microsoftu kúpiť Activision Blizzard za 69 miliárd, išlo by o najväčšiu akvizíciu v histórii

Britskí regulátori zablokovali snahu Microsoftu kúpiť za 69 miliárd dolárov americkú firmu Activision Blizzard, ktorá sa zaoberá vývojom počítačových hier a videohier. Dôvodom sú obavy z utlmenia konkurencie na trhu hier v cloude.

Strata hospodárskej súťaže

Britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) vo svojej záverečnej správe, ktorú zverejnil v stredu, uviedol, že „jediným účinným liekom“ na významnú stratu hospodárskej súťaže, ku ktorej by táto dohoda mohla viesť, „je nedovoliť túto akvizíciu“. Prevzatie Activision Blizzard za hotovosť by bolo najväčšou akvizíciou v histórii technologického odvetvia.

Microsoft uviedol, že ho rozhodnutie sklamalo a signalizoval, že sa nechystá snahu o prevzatie vzdať. „Zostávame úplne zaviazaní tejto akvizícii a odvoláme sa,“ uviedol vo vyhlásení prezident firmy Brad Smith.

Obavy o konkurenciu

Konštatoval, že rozhodnutie britských regulátorov „odmieta pragmatickú cestu k riešeniu obáv o konkurenciu“ a odrádza od technologických inovácií a investícií v Spojenom kráľovstve.


„Osobitne sme sklamaní, že po dlhých diskusiách toto rozhodnutie pravdepodobne odzrkadľuje chybné chápanie tohto trhu a spôsobu, ako relevantné cloudové technológie v skutočnosti fungujú,“ povedal Smith.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie