• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Regulácii parkovania na chodníkoch sa Bratislava venuje dlhodobo, riešením majú byť aj parkovacie domy

Regulácii parkovania na chodníkoch sa Bratislava venuje dlhodobo, riešením majú byť aj parkovacie domy

Tento týždeň sa PAAS rozšíril do ďalšej časti Petržalky, na budúci mesiac spúšťajú PAAS na Štrkovci v Ružinove a v rozširovaní chcú pokračovať.

Regulácii parkovania na chodníkoch s prihliadnutím na bezpečnosť chodcov sa Bratislava venuje dlhodobo a koncepčne.

Rozširovanie zón regulovaného parkovania PAAS

Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca magistrátu Peter Bubla, v zavedených a pripravovaných zónach regulovaného parkovania PAAS je tento problém už vyriešený. „Legalizované parkovanie je navrhované iba tam, kde to šírkové pomery umožňujú,“ vysvetlil.

Mesto kontinuálne pracuje na rozširovaní zón regulovaného parkovania PAAS spolu s mestskými časťami. „Práve regulácia je nástrojom, ako zlepšiť dostupnosť parkovania pre rezidentov aj v prípade, že ubudnú plochy napríklad na chodníkoch, kde sa síce zvyklo parkovať, ale parkovanie tam nebolo v poriadku z pohľadu platných noriem či bezpečnosti chodcov,“ poznamenal hovorca.

Rezidenti ľahšie zaparkujú

Ako dodal, aj na základe skúseností z regulácie prvých PAAS zón vedia, že systém PAAS funguje, rezidenti ľahšie zaparkujú a verejný priestor je upratanejší.

Tento týždeň sa PAAS rozšíril do ďalšej časti Petržalky, na budúci mesiac spúšťajú PAAS na Štrkovci v Ružinove a v rozširovaní chcú pokračovať. Súčasťou PAAS je aj rozširovanie siete záchytných parkovísk pre návštevníkov. „Z dlhodobého hľadiska projektovo pripravujeme väčšie riešenia vo forme veľkokapacitných parkovacích domov, kde sa aktuálne snažíme získať financovanie napríklad aj z eurofondov,“ priblížil Bubla.


Ako dodal, ide o projekty parkovacích domov na Zlatých Pieskoch, pri ZOO alebo na Janíkovom dvore, či v Petržalke na budúcej konečnej zastávke električky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie