• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Reforma stavebnej legislatívy už má podpis prezidentky, novela upravuje desiatky zákonov

Reforma stavebnej legislatívy už má podpis prezidentky, novela upravuje desiatky zákonov

Veľká novela upravuje takmer šesťdesiat zákonov, vrátane tých o územnom plánovaní a výstavbe, ktoré budú účinné od 1. apríla 2024.

Rozsiahle zmeny mnohých zákonov v súvislosti s reformou stavebnej legislatívy majú zosúladiť osobitné právne predpisy so schválenými zákonmi o územnom plánovaní a výstavbe.

Návrh Sme rodina

Zároveň by mali odstrániť prekážky fungovania novej stavebnej legislatívy v osobitnej právnej úprave a reflektovať zmeny v procesoch územného konania a výstavby.

Poslanecký návrh Sme rodina, ktorý s množstvom pozmeňujúcich úprav a doplnení schválila Národná rada SR, podpísala prezidentka Zuzana Čaputová.

Kritika od Via Iuris

Veľká novela upravuje takmer šesťdesiat zákonov, vrátane tých o územnom plánovaní a výstavbe, ktoré budú účinné od 1. apríla 2024. Predložili ju poslanci Miloš Svrček, Jaroslav Karahuta a Jozef Lukáč. Účinnosť nadobudne 1. septembra 2023 vo vzťahu k niektorým zmenám v zákone o hlavnom meste SR Bratislave a od 1. apríla 2024 v ostatných častiach.

Občianske združenie Via Iuris v súvislosti s novelou kritizovalo, že cez poslanecké návrhy sa riešia také zásadné procesy, ako je reforma a úplne nový dizajn povoľovacích procesov veľkých environmentálne náročných projektov a s tým súvisiace významné zmeny v kompetenciách štátnej správy bez odbornej diskusie a verejného pripomienkovania.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie