• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Rázsochy sa nestíhajú, štát potrebuje plán B, vyhlásila Bittó Cigániková a navrhla presunúť milióny inde (video)

Rázsochy sa nestíhajú, štát potrebuje plán B, vyhlásila Bittó Cigániková a navrhla presunúť milióny inde (video)

Minimálne 1,5 roka podľa Cigánikovej zdržiavalo vedenie hnutia OĽaNO vyhlásenie výzvy na výstavbu a rekonštrukciu nemocníc z plánu obnovy a odolnosti.

Rada pre záchranu zdravotníctva ako odborný orgán strany Sloboda a Solidarita (SaS) odporúča presunúť peniaze určené na projekt výstavby nemocnice Rázsochy do regionálnych nemocníc.

Na tlačovej besede to uviedla poslankyňa parlamentu za SaS Jana Bittó Cigániková.

Projekt výstavby nemocnice Rázsochy sa totiž podľa nej už nedá stihnúť zrealizovať. „Rázsochy sa nestíhajú, štát potrebuje plán B,“ povedala.

Ohrozené čerpanie 281 miliónov eur

Na projekt výstavby nemocnice Rázsochy do úrovne hrubej stavby má z plánu obnovy smerovať 281 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty. „Čerpanie 281 miliónov eur na Rázsochy je ohrozené,“ uviedla.


Minimálne 1,5 roka podľa Cigánikovej zdržiavalo vedenie hnutia OĽaNO vyhlásenie výzvy na výstavbu a rekonštrukciu nemocníc z plánu obnovy a odolnosti.

„Celý čas sa snažili, aby neštátne regionálne nemocnice nedostali ani euro, aby všetko dostali politickí nominanti v štátnych nemocniciach,“ zdôraznila. Dospelo to podľa nej k tomu, že v súčasnosti je ohrozené čerpanie 281 miliónov eur z plánu obnovy na projekt nemocnice Rázsochy.

Peniaze majú ísť do regiónov

Poslankyňa za SaS tvrdí, že kvôli tomu z funkcie odišiel aj bývalý minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Od jeho odchodu sa však podľa Cigánikovej v procese stavania nemocnice Rázsochy nič nezmenilo.


„Na mimoriadnom výbore, ktorý sme museli zvolať my, sa potvrdilo, že vláda nemá ani základný harmonogram a stavbu nie je možné stihnúť v zadaných termínoch,“ dodala.


„Nemôžeme si dovoliť len preto, že si nejakí politici odmietajú priznať zodpovednosť, riskovať stratu spomínaných 281 miliónov eur. Túto sumu treba dať ľuďom do regiónov na nemocnice a zdravotníctvu na projekty, ktoré sú v lepšom štádiu rozpracovanosti,“ povedal tieňový minister zdravotníctva za stranu SaS Tomáš Szalay.

Liberáli vyzývajú dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, aby zabezpečil dohodu medzi Univerzitnou nemocnicou v Bratislave a Nemocnicou Bory, ktorou sa určí zastrešovanie medicínskych výkonov.


„Výsledkom takejto dohody bude efektívnejšia a bezpečnejšia zdravotná starostlivosť v prospech pacientov,“ uzavrel Szalay.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie