• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Ramsayho mužstvo pozitívne hodnotí počínanie na Nemeckom pohári, z druhého miesta vraj netreba robiť paniku (video)

Ramsayho mužstvo pozitívne hodnotí počínanie na Nemeckom pohári, z druhého miesta vraj netreba robiť paniku (video)

V zápase proti Nemcom bol vo väčšej permanencii gólman Samuel Hlavaj, ale nesťažoval sa.

13.11.2023 (SITA.sk) - Napriek tomu, že slovenským hokejovým reprezentantom napokon tesne uniklo víťazstvo na Nemeckom pohári, viacerí zhodnotili účinkovali v Landshute pozitívne.

Tím kanadského kouča Craiga Ramsayho odohral v Nemecku tri stretnutia. Zvíťazil nad Rakúšanmi (7:1) a domácimi Nemcami (2:1), pričom prehral akurát v sobotňajšom dueli s Dánmi (3:4). V konečnom účtovaní Slovákom chýbal gól na celkový triumf na turnaji.

Slováci obsadili druhú priečku

Nemci, Slováci aj Dáni nazbierali po šesť bodov, v minutabuľke troch v prospech Nemcov rozhodol jediný gól a tešia z trofeje. Slováci obsadili druhú priečku a Dáni tretiu. Bez bodu na poslednej 4. pozícii skončili Rakúšania.

„Chceli sme vyhrať turnaj, ale reparát po zápase s Dánskom nám vyšiel a za to sme radi,“ povedal po nedeľňajšom dueli s Nemcami kapitán slovenského výberu Peter Čerešňák.

„Z toho, že sme nevyhrali turnaj, nemusíme robiť paniku. Škoda, že to nevyšlo proti Dánsku, ale každý ukázal, čo je v ňom. Myslím si, že sme hrali dobre, každý tam nechal všetko,“ poznamenal útočník Oliver Okuliar, ktorý v Landshute zaznamenal v troch dueloch bilanciu 3+1. „Až na konci zápasu sme sa dozvedeli, že musíme vyhrať o dva góly, škoda, že to nevyšlo,“ nadviazal Lukáš Cingel, ktorý sa na podujatí prezentoval presne ako Okuliar tromi zásahmi a gólovou prihrávkou.

Tréner bol spokojný

Tréner Ramsay bol po treťom zápase na turnaji spokojný. „Chlapcov musím pochváliť. Hrali dobre, obetavo, nemám im čo vytknúť. Bol to náročný zápas a teší ma, že sme v ňom dokázali zvíťaziť,“ poznamenal 72-ročný tréner.

V zápase proti Nemcom bol vo väčšej permanencii gólman Samuel Hlavaj, ale nesťažoval sa. „Čakali sme, že Nemcom dajú rozhodcovia viac presiloviek, ale nehnevám sa. Ukázali sme, že vieme hrať s každým. Mne sa takto chytá dobre, keď mám veľa práce. Kritická bola druhá tretina, Nemci mali viac tlaku,“ skonštatoval slovenský brankár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie