• Dnes je: Sobota 04. februára 2023 meniny má Veronika

Rakúsky prezident Van der Bellen zabojuje o svoje znovuzvolenie, voľby sa budú konať koncom roka

Rakúsky prezident Van der Bellen zabojuje o svoje znovuzvolenie, voľby sa budú konať koncom roka

Hlava štátu uviedla, že by rád naďalej využíval svoje skúsenosti v službách našej krajiny v týchto turbulentných časoch.

23.5.2022 (Webnoviny.sk) - Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen v nedeľu oznámil, že sa bude uchádzať o znovuzvolenie v tohtoročných prezidentských voľbách. Tie sa budú konať v závere roka, termín zatiaľ nestanovili.

Už 78-ročný Van der Bellen na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vyhlásil, že Rakúsko a Európa čelia turbulentným časom v dôsledku pandémie koronavírusu, ruskej invázie na Ukrajinu, ich vplyvu na ekonomiku, ako aj problémom spojeným so zmenou klímy.

„Rád by som naďalej využíval svoje skúsenosti v službách našej krajiny,“ povedal Van der Bellen a zaviazal sa, že sa bude plne sústrediť na svoje povinnosti až do „krátkej, férovej, transparentnej a predovšetkým šetrnej“ predvolebnej kampane.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Na diaľnici D1 sa stala reťazová nehoda, zrazilo sa osem áut

na dialnici d1 sa stala retazova nehoda zrazilo sa osem aut

4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Na diaľnici D1 smere od Popradu na Prešov v 365. kilometri hlási polícia reťazovú dopravnú nehodu. Ako pre agentúru SITA potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ide o zrážku asi ôsmich vozidiel. Podľa jej slov zatiaľ nie sú hlásené vážne zranenia, úsek je ale neprejazdný.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že na miesto sa aktuálne presúvajú záchranné zložky.


Počasie