• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Rakúska exministerka zahraničia sa usadila dočasne v Rusku, strávi tam približne mesiac

Rakúska exministerka zahraničia sa usadila dočasne v Rusku, strávi tam približne mesiac

Exministerka rakúskeho rezortu diplomacie plánuje v ruskej dedine stráviť približne mesiac.

9.8.2023 (SITA.sk) - Bývalá rakúska ministerka zahraničných vecí Karin Kneisslová, ktorá na svojej svadbe tancovala s ruským vodcom Vladimirom Putinom, sa presťahovala do Ruska. Ako informuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na miestne médiá, Kneisslová sa usadila v dedine Petrušovo v Riazanskej oblasti.

Tanec s Putinom

Kneisslová sa zviditeľnila v roku 2018, keď na jej svadbu zavítal šéf Kremľa Putin, ktorý si vtedy dokonca zatancoval s nevestou. Päťdesiatosemročná rodáčka z Viedne pre ruské médiá povedala, že si prenajala chatu v Petrušove nachádzajúcom sa asi 350 kilometrov juhovýchodne od Moskvy. Cez víkend ju videli na dedinskom festivale, na ktorého konci sa prihovorila miestnym obyvateľom po rusky.

„Teraz žijem v Petrušove a páči sa mi atmosféra. Páči sa mi, ako sa tu hrajú deti. Atmosféra je tu super nielen teraz, ale podľa mňa každý deň. Keď sa pozriem okolo, vidím sliepky na ulici, kačice, kozy... To je môj svet, pretože som žila v malej dedinke v Rakúsku,“ vyhlásila Kneisslová.

V Rusku strávi mesiac

Nešpecifikovala, či zostane dlhšie, pretože „nepozná svoju budúcnosť“. Na otázku, či udržiava vzťahy s Putinom, Kneisslová odpovedala, že ruského vodcu videla naposledy v roku 2019.

Kneisslovej webová stránka uvádza, že opustila rodnú krajinu pre vyhrážky smrťou a „de facto“ zákaz pracovať v Rakúsku. Kneisslová zastávala funkciu ministerky zahraničných vecí v rokoch 2017 až 2019. V roku 2021 vstúpila do predstavenstva ruskej ropnej spoločnosti Rosnefť. Po vypuknutí vojny na Ukrajine z funkcie odstúpila.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie