• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Rakúska exministerka prirovnala správanie sa Viedne k Moskve ku „schizofrénii“, rozruch vyvolal aj výrok o „krvavých peniazoch“

Rakúska exministerka prirovnala správanie sa Viedne k Moskve ku „schizofrénii“, rozruch vyvolal aj výrok o „krvavých peniazoch“

Medzičasom sa Viedeň pokúša spor zmierniť.

12.9.2023 (SITA.sk) - Bývalá rakúska ministerka zahraničných vecí Karin Kneissl, ktorá sa stala známou, keď na svojej svadbe tancovala s ruským vodcom Vladimirom Putinom, kritizovala správanie Rakúska voči Rusku a prirovnala ho ku „schizofrénii“. Informuje o tom portál Politico.

Krvavé peniaze

„Rakúska politika a verejná mienka neprestávajú s odsudzovaním Ruska,“ povedala v utorok počas Východného ekonomického fóra vo Vladivostoku a dodala, že tých, ktorí majú stále obchodné väzby s Ruskom, označujú za „zarábajúcich krvavé peniaze“. Informovala o tom ruská agentúra TASS.

Vyslanec Európskej komisie v Rakúsku Martin Selmayr minulý týždeň vyvolal rozruch, keď kritizoval dovoz ruského plynu do krajiny a obvinil Viedeň, že platí Moskve „krvavé peniaze“.

Obchodné vzťahy s Moskvou

Táto poznámka viedla k tomu, že si ho predvolal súčasný rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg, aby vysvetlil svoje výroky.

Rakúsko má historické väzby na Rusko a i keď krajina podporila sankcie Európskej únie (EÚ) a verejne kritizovala Putinovo porušovanie medzinárodného práva, stále udržiava obchodné vzťahy s Moskvou a zostáva jednou z mála krajín EÚ, ktoré stále dovážajú ruský plyn.

Kneissl bola rakúskou ministerkou zahraničných vecí v rokoch 2017 až 2019, pričom ju do funkcie nominovala krajne pravicová Strana slobody (FPÖ). Kritiku si vyslúžila za úzke vzťahy s ruským prezidentom, ktorý sa v roku 2018 zúčastnil aj na jej svadbe v rakúskych Alpách, a tiež za to, že ešte v auguste uprostred vojny Kremľa na Ukrajine, dovolenkovala v Rusku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie