• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Raketový útok na Ukrajinu si vyžiadal 10 mŕtvych a desiatky zranených, pod troskami je jedna osoba (foto)

Raketový útok na Ukrajinu si vyžiadal 10 mŕtvych a desiatky zranených, pod troskami je jedna osoba (foto)

Zo zranených je 12 ľudí v nemocnici.

13.6.2023 (SITA.sk) - Počet mŕtvych v dôsledku ruského raketového útoku na ukrajinské mesto Kryvyj Rih stúpol na 10. Ďalších 28 ľudí utrpelo zranenia. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na predsedu obrannej rady v Kryvom Rihu Oleksandra Vilkula.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zo zranených je 12 ľudí v nemocnici. Ich zdravotný stav je stredne ťažký, vážny alebo kritický. Pod troskami je podľa Vilkula jedna osoba. Záchranná operácia pokračuje. V meste na 14. júna vyhlásili deň smútku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie