• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Rafael Nadal sa zo zranenia zotavuje pomalšie než sa čakalo, ale do Roland Garros bude fit, myslí si jeho strýko Toni

Rafael Nadal sa zo zranenia zotavuje pomalšie než sa čakalo, ale do Roland Garros bude fit, myslí si jeho strýko Toni

Tridsaťšesťročný 22-násobný grandslamový šampión sa stále zotavuje zo zranenia ľavého bedra.

29.4.2023 (SITA.sk) - Španielsky tenista Rafael Nadal sa podľa jeho strýka Toniho Nadala stihne dať zdravotne do poriadku do začiatku druhého grandslamového turnaja sezóny Roland Garros v Paríži, ktorý sa začne 28. mája.

Tridsaťšesťročný 22-násobný grandslamový šampión sa stále zotavuje zo zranenia ľavého bedra, ktoré utrpel ešte v januári počas úvodného grandslamového podujatia v tomto roku Australian Open v Melbourne.

Náročná situácia

Toni Nadal, ktorý trénoval svojho synovca do konca roka 2017, očakáva, že rodák z Malorky sa vráti do súťažnej akcie už na májovom turnaji ATP v talianskej metropole Rím.

"Chystá sa hrať v Paríži. Jeho ambície sa však budú odvíjať od toho, ako bude trénovať v nasledujúcich týždňoch a ako mu to pôjde v Ríme," povedal Toni Nadal v rozhovore pre španielsku rozhlasovú stanicu Marca.

Rafael Nadal sa pre spomenuté zranenie postupne odhlásil z turnajov v Indian Wells, Miami, Monte Carle, Barcelone a Madride.

"Zranenie ma malo vyradiť na šesť až osem týždňov, ale ja som mimo už 14 týždňov. Dodržiavam všetky pokyny a odporúčania od lekárov, no moje zotavenie nejde tak rýchlo ako predikovali lekári. Ja som sa ocitol v náročnej situácii," napísal Nadal na svojom instagrame ešte v minulom týždni.

Antukový kráľ

Na parížskej antuke získal Nadal až 14 zo svojich rekordných 22 singlových titulov na turnajoch "veľkej štvorky".

Skúsený Španiel má nie náhodou prezývku "antukový kráľ", vo Francúzsku uspel aj vlani napriek chronickým bolestiam v ľavom chodidle.


Rovnako 22 singlových grandslamových titulov má na konte úradujúca svetová jednotka Srb Novak Djokovič.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie