• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Rada pre vysielanie má nových členov, zvolili ich poslanci Národnej rady SR

Rada pre vysielanie má nových členov, zvolili ich poslanci Národnej rady SR

Stali sa nimi Pavel Izrael, Katarína Začková, Andrea Cocherová a Lenka Jakubčová.

2.12.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR v stredu vo verejnej voľbe zvolili štyroch nových členov Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR). Stali sa nimi Pavel Izrael, Katarína Začková, Andrea Cocherová a Lenka Jakubčová. Na voľbe sa zúčastnilo 130 poslancov. Z hlasovacích lístkov bolo desať neplatných.

Izrael získal 81 hlasov, Začková 80, Cocherová 79 a Jakubčová 77. Dvom členom rady, ktorí získali najvyšší počet hlasov, začne plynúť funkčné obdobie 17. decembra. Cocherovej začne plynúť funkčné obdobie 14. januára 2021. Jakubčovej začína funkčné obdobie plynúť dňom zvolenia národnou radou.

Dňa 16. decembra sa skončí funkčné obdobie Ingrid Fašiangovej a Gabriele Rothmayerovej, 13. januára 2021 Petrovi Koleničovi. Člen RVR Peter Kubica oznámil listom predsedovi NR SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina), že sa vzdáva dňom 28. októbra členstva v rade.

RVR má deväť členov, ktorých volí a odvoláva NR SR. Funkčné obdobie člena rady je šesťročné. Člena rady možno zvoliť najviac na dve funkčné obdobia. Jedna tretina rady sa obnovuje každé dva roky.

Viac k téme: RVR Rada pre vysielanie a retransmisiu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie