• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Rada EÚ opätovne vymenovala Mazáka za člena Výberovej komisie pre Európsku prokuratúru

Rada EÚ opätovne vymenovala Mazáka za člena Výberovej komisie pre Európsku prokuratúru

Šéf Súdnej rady SR pôsobil v tejto funkcii od októbra 2018 do októbra 2022.

25.1.2023 (Webnoviny.sk) - Rada Európskej únie na návrh Európskej komisie vymenovala predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka opätovne za člena Výberovej komisie pre Európsku prokuratúru na obdobie rokov 2023 až 2027.

Ako informovala hovorkyňa súdnej rady Veronika Müller, Mazák pôsobil v tejto funkcii od októbra 2018 do októbra 2022.

Vymenovanie Radou Európskej únie

Výberová komisia pre Európsku prokuratúru pozostáva z dvanástich členiek a členov. Jedenásť členiek a členov vymenuje Rada Európskej únie na návrh Komisie. Jednu osobu navrhuje Európsky parlament," uviedla hovorkyňa.

Vymenovaná osoba musí byť podľa nej bývalým členom Súdneho dvora a Dvora audítorov alebo bývalým národným členom Eurojustu, členom najvyšších súdnych orgánov členských štátov, prokuratúr členských štátov, prípadne uznávaným odborníkom v oblasti práva.

Traja kandidáti za každý štát

Medzi jedenástimi osobami, ktoré navrhla Komisia a vymenovala Rada Európskej únie, je podľa Müller jeden bývalý člen Súdneho dvora, teda Mazák, jeden bývalý člen Dvora audítorov, jeden bývalý národný člen Eurojustu, šesť prokurátorov na vysokej úrovni a dvaja členovia najvyšších súdnych orgánov členských štátov.

Výberová komisia vydáva po náročných pohovoroch odôvodnené stanoviská o uchádzačoch na funkciu európskeho prokurátora z 22 členských štátov Európskej únie, na základe ktorých Rada Európskej únie vyberá a menuje európskych prokurátorov," povedala hovorkyňa. Doplnila, že každý členský štát navrhuje troch kandidátov.

Odôvodnené stanoviská nie sú záväzné pre Radu Európskej únie, Rada však z nich, ako to potvrdzuje doterajšia prax, pravidelne vychádza," dodal Müller.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie