• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Rada EÚ formálne schválila predĺženie zníženia dopytu po plyne o 15 percent

Rada EÚ formálne schválila predĺženie zníženia dopytu po plyne o 15 percent

Členské štáty si môžu vybrať opatrenia, ktorými chcú cieľ dosiahnuť.

Rada Európskej únie (EÚ) vo štvrtok formálne prijala nariadenie, ktorým sa o jeden rok predlžuje dobrovoľný cieľ členských štátov znížiť dopyt po plyne o 15 percent.

Úspory plynu sú nevyhnutné

V nariadení sa zachováva možnosť Rady spustiť „varovanie Únie“ o bezpečnosti dodávok, pričom v takom prípade by sa zníženie dopytu po plyne stalo povinným, informuje Rada v tlačovej správe na svojom webe.

„Teší ma, že Rada pristúpila k rýchlemu prijatiu tohto nariadenia. Úspory plynu sú nevyhnutné na to, aby EÚ dosiahla svoje ciele v oblasti skladovania plynu a bola pripravená na budúcu zimu,“ vyjadrila sa švédska ministerka energetiky, obchodu a priemyslu Ebba Busch.

Politická dohoda o návrhu

Nové nariadenie stanovuje pre členské štáty dobrovoľný cieľ znížiť spotrebu zemného plynu o 15 percent v období od 1. apríla 2023 do 31. marca 2024 v porovnaní s ich priemernou spotrebou v období od 1. apríla 2017 do 31. marca 2022.


Členské štáty si môžu vybrať opatrenia, ktorými chcú cieľ dosiahnuť. Rada dosiahla politickú dohodu o návrhu 28. marca a dnes nariadenie prijali písomným postupom. Po uverejnení v Úradnom vestníku EÚ nadobudne účinnosť 1. apríla 2023.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie