• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Putinove dcéry taktiež skončili na sankčnom zozname. Čo všetko im EÚ zakáže?

Putinove dcéry taktiež skončili na sankčnom zozname. Čo všetko im EÚ zakáže?

Sankcie EÚ voči dcéram Vladimira Putina nasledujú po tom, ako rovnaký krok pred dvomi dňami urobili USA.

8.4.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) v rámci nového balíka opatrení namierených voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu uvalila sankcie na dve dospelé dcéry ruského prezidenta Vladimira Putina.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Mária Voroncová a Katerina Tichonová sa tak dostali na zoznam jednotlivcov, ktorých aktíva v únii budú zmrazené a budú mať zakázané cestovať na územie bloku.

Rovnaký krok spravili aj USA

Agentúru The Associated Press o tom informovali dvaja predstavitelia EÚ z rôznych členských krajín, ktorí hovorili pod podmienkou zachovania anonymity, pretože aktualizovaný zoznam sankcií ešte nezverejnili.

Piaty balík sankcií proti Rusku

Po tom, ako sa objavili dôkazy o mučení a zabíjaní vo vojnovej oblasti pri Kyjive, sa Európska únia rozhodla uvaliť piaty balík opatrení proti Rusku v odvete na jeho agresiu.


Okrem sankcií voči jednotlivcom 27-členný blok schválil aj embargo na dovoz ruského uhlia. Pôjde o prvé sankcie zo strany EÚ proti ruskému lukratívnemu energetickému odvetviu. Únia už pritom začala pracovať aj na dodatočných sankciách vrátane tých, ktoré by sa mali týkať dovozu ropy.

Danko chce nechať celý konflikt na Rusov a Ukrajincov, súhlasí s Orbánom a zbrane by im neposielal



Invázia na Ukrajine už ukazuje svoje prvé negatívne dopady, analytik varuje pred výpadkami niektorých surovín z Ruska



Putin by mal skončiť za mrežami, tvrdí posledný žijúci prokurátor z Norimberského procesu


Putinovi nejde len o Doneck a Luhansk či Krym, podľa politológa nedokáže fyzicky kontrolovať získané oblasti Ukrajiny



Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie