• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Putin vyhlásil boj proti lesným požiarom, prísnejšími opatreniami sa chce vyhnúť dramatickej situácii spred roka

Putin vyhlásil boj proti lesným požiarom, prísnejšími opatreniami sa chce vyhnúť dramatickej situácii spred roka

Lesné požiare, ktoré vlani zasiahli Rusko, boli najväčšie za ostatné roky.

10.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin vyzval v utorok úrady, aby podnikli prísnejšie opatrenia na predchádzanie lesným požiarom a zvýšili koordináciu medzi rôznymi oficiálnymi orgánmi pri ich riešení.

Boj proti lesným požiarom

Počas videohovoru s federálnymi a regionálnymi predstaviteľmi Putin zdôraznil, že lesné požiare, ktoré vlani zasiahli Rusko, boli najväčšie za ostatné roky, a požiadal miestnych gubernátorov, aby informovali o opatreniach, ktoré boli prijaté na zvýšenie požiarnej bezpečnosti v celej krajine.

„Nemôžeme dovoliť, aby sa zopakovala situácia z minulého roka. Musíme bojovať proti požiarom efektívnejším, systémovejším a konzistentnejším spôsobom,“ povedal Putin.

Zvýšenie požiarnej bezpečnosti

V ostatných rokoch Rusko zaznamenalo vysoké teploty, ktoré mnohí vedci považujú za jasný dôsledok zmeny klímy.

Horúce počasie spolu so zanedbávaním pravidiel požiarnej bezpečnosti spôsobilo rastúci počet lesných požiarov, ktoré podľa úradov vlani v Rusku pohltili viac ako 17 miliónov hektárov.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie