• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Putin už nemôže rátať s podporou svojich talianskych priateľov, Meloniová je spojenkyňou Bidena

Putin už nemôže rátať s podporou svojich talianskych priateľov, Meloniová je spojenkyňou Bidena

Strašidelná karikatúra extrémistického monštra sympatizujúceho s Moskvou je preč a na jej mieste stojí pragmatická konzervatívna politička ochotná rokovať s vďačným medzinárodným mainstreamom.

27.7.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin už viac nemôže rátať s priateľmi v Taliansku. Rusko milujúci Silvio Berlusconi zomrel a nová líderka Talianska Giorgia Meloniová je dnes spojenkyňou amerického prezidenta Joea Bidena. V súvislosti so štvrtkovou návštevou Meloniovej v USA to konštatuje portál Politico.

Predsedníctvo G7

Strašidelná karikatúra extrémistického monštra sympatizujúceho s Moskvou je preč a na jej mieste stojí pragmatická konzervatívna politička ochotná rokovať s vďačným medzinárodným mainstreamom, píše Politico o premene Meloniovej.

Pre amerického prezidenta Bidena a stúpencov Ukrajiny na Západe je zaistenie si dlhodobého záväzku Meloniovej voči vojnovej snahe nevyhnutné. Taliansko sa totiž na budúci rok stane predsedníckou krajinou organizácie G7.

Pôjde pritom o obdobie, v ktorom bude konflikt na Ukrajine pravdepodobne v kritickom čase. Minister zahraničia Meloniovej vlády Antonio Tajani, ktorý je lídrom stredo-pravicovej strany Forza Italia, pre Politico povedal, že vojna na Ukrajine posilnila vzťahy Talianska s USA.

„Taliansko je súčasťou západnej aliancie,“ vyhlásil Tajani. „Od vypuknutia krízy na Ukrajine naše vzťahy s USA v otázkach bezpečnosti a zdieľania politiky silnejú,“ dodal.

Dobrý vzťah

Keď krajiny G7 na samite NATO vo Vilniuse tento mesiac ohlásili dodatočné bezpečnostné garancie pre Kyjiv, Meloniová stála tesne pri Bidenovi a ukrajinskom prezidentovi Volodymyrovi Zelenskom, pripomína Politico.

„Prezident a premiérka si vybudovali dobrý, produktívny vzťah počas úzkej spolupráce v mnohých oblastiach, napríklad v otázke podpory Ukrajine,“ cituje Politico hovorkyňu Bidenovej národnej bezpečnostnej rady Adrienne Watsonovú.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie