• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Putin sa poďakoval wagnerovcom, ktorí urobili „správne“ rozhodnutie, a dal im na výber z troch možností

Putin sa poďakoval wagnerovcom, ktorí urobili „správne“ rozhodnutie, a dal im na výber z troch možností

Kto chce, môže ísť podľa ruského prezidenta do Bieloruska.

27.6.2023 (SITA.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin sa v pondelok večer v príhovore k národu poďakoval bojovníkom žoldnierskej Wagnerovej skupiny, ktorí urobili „správne rozhodnutie" a zastavili svoj pohyb.

„Ďakujem tým vojakom a veliteľom z Wagnerovej skupiny, ktorí urobili jediné správne rozhodnutie, nešli do bratovražedného krviprelievania, zastavili sa na poslednej línii," povedal Putin. Informuje o tom web cnn.com.

Putin ďalej uviedol, že títo bojovníci budú mať „možnosť pokračovať v službe Rusku uzatvorením kontraktu s ministerstvom obrany alebo inými bezpečnostnými úradmi alebo sa môžu vrátiť k svojim rodinám a priateľom. Kto chce, môže ísť do Bieloruska." Počas prejavu Putin nespomenul meno lídra Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina.

Ruský prezident v pondelkovom večernom prejave vyhlásil, že „ozbrojená vzbura by bola aj tak potlačená". „Občianska solidarita ukázala, že akékoľvek vydieranie a pokusy organizovať domácu vzburu sa skončia porážkou," dodal.

Pre wagnerovcov už údajne budujú v Bielorusku tábor, má stáť dvesto kilometrov od hraníc s Ukrajinou

V Bielorusku začali s výstavbou tábora pre bojovníkov ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny po dohode s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom, ktorý rokoval so šéfom wagnerovcov Jevgenijom Prigožinom.

Uviedol to web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ruský nezávislý portál Verstka.

Tábor pre osemtisíc ľudí

Podľa tohto média prvý tábor pre osemtisíc ľudí budujú v Mahiľovskej oblasti 200 kilometrov od hraníc s Ukrajinou.

„Úlohou je postaviť tábor do zajtra do obeda,“ povedal zdroj.

Rodiny potvrdili informáciu

Rodiny bojovníkov z Wagnerovej skupiny potvrdili informáciu, že žoldnierov pošlú do Bieloruska. Jeden z príbuzných uviedol, že jednotky wagnerovcov, ktoré zostali v Rostove nad Donom, posielajú do Bieloruska.

Ďalšia z príbuzných uviedla, že jej manžel, ktorý bol v sobotu v Rostove nad Donom, ju informoval o „pravdepodobnom“ odchode do Bieloruska, ale opäť ju nekontaktoval.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie