• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Putin sa ocitol v ťažkej situácii, bývalý riaditeľ CIA Petraeus vyzval na zvýšenie tlaku voči Rusku

Putin sa ocitol v ťažkej situácii, bývalý riaditeľ CIA Petraeus vyzval na zvýšenie tlaku voči Rusku

Zvýšenie tlaku na Rusko má súvisieť s množstvom ekonomických a vojenských problémov.

6.7.2023 (SITA.sk) - Bývalý riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) David Petraeus sa domnieva, že Washington by mal zvýšiť tlak na Rusko, ktoré v súčasnosti čelí množstvu ekonomických a vojenských problémov. Povedal to v rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN.

Ťažká finančná situácia v Rusku

Podľa bývalého šéfa CIA je Putin vo veľmi ťažkej situácii“ vzhľadom na nedávnu vzburu Wagnerovej skupiny a ekonomické sankcie, takže Spojené štáty podľa neho „musia pokračovať v uťahovaní skrutiek“. Petraeus dodal, že Rusko „prelieva veľa krvi na bojisku“ a tiež utrpí značné straty „v ekonomike a v tyle“.

„Nie je všetko také zlé, ako mnohí z nás dúfali. Majú však problémy vzadu,“ povedal. Petraeus okrem iného pripomenul rast rozpočtového deficitu Ruska, odchod viac ako tisícky veľkých západných spoločností z Ruska vrátane veľkých ropných spoločností, ako aj ukončenie veľkej časti obchodu s Európou.

Strata inteligentných osôb

Vážnym problémom Putinovho režimu je podľa Petraeusa aj únik mozgov. „Stratili státisíce svojich najlepších a najbystrejších. Tých, ktorí už nechcú žiť v krajine, ktorá je svetovým vyhnanstvom,“ podotkol Petraeus.

Bývalý riaditeľ CIA vyzval na aktívnejšie protiopatrenia proti obchádzaniu sankcií Ruskom. Najmä s cieľom minimalizovať vývoz technológií cez tretie krajiny.

Obchádzanie sankcií

„Je to skutočná hra na mačku a myš. Vyžaduje si veľa vytrvalosti a pozornosti k detailom... Musíme sa toho naďalej držať. A som si istý, že sa nám to podarí,“ zakončil Petraeus.

Vývoz kľúčových mikročipov a elektroniky, ktoré Rusko potrebuje pre svoj vojenský priemysel, sa podľa USA vrátil na úroveň spred roka 2022, pretože Rusko sa naučilo lepšie obchádzať sankcie uvalené voči nemu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie