• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Putin sa nemusí báť zatknutia počas samitu G20 v Riu, odkázal mu prezident Lula da Silva

Putin sa nemusí báť zatknutia počas samitu G20 v Riu, odkázal mu prezident Lula da Silva

 V auguste už Putin vynechal samit BRICS v Juhoafrickej republike.

10.9.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin sa môže zúčastniť na samite najväčších ekonomík sveta G20 v brazílskom Riu de Janeiro bez obáv o zatknutie.

Na konci tohtoročného samitu zoskupenia v indickom Naí Dillí to povedal brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva, ktorý prevzal predsedníctvo fóra. Prostredníctvom svojej webstránky o tom informuje denník The Guardian.

Vynechal aj samit BRICS

Medzinárodný trestný súd (ICC) v marci vydal na Putina zatykač za údajné vojnové zločiny na Ukrajine. Keďže je Brazília signatársky štát Rímskeho štatútu ICC, vyžaduje sa od nej, aby spolupracovala pri vyšetrovaniach a činnostiach súdu, ktoré podľa právnych expertov zahŕňajú zatýkanie cieľov súdu.

V auguste Putin vynechal samit BRICS v Juhoafrickej republike, čo sa široko pripisuje tomu, že aj táto krajina je signatárom štatútu.

„Môžem vám povedať, že ak budem brazílskym prezidentom a ak príde do Brazílie, nie je dôvod, aby bol zatknutý,“ povedal Lula pre indickú spravodajskú skupinu Firstpost. Účastníci samitu v Riu tam podľa neho nájdu „atmosféru mieru“.

Brazília chce zostať nestranná

Lula zastáva podľa jeho slov neutrálnu pozíciu voči vojne na Ukrajine. To pobúrilo mnohých západných lídrov. Washington ho obvinil z nekritického „papagájovania ruskej a čínskej propagandy“ a ukrajinskí predstavitelia vyzvali Lulu, aby navštívil ich krajinu, aby bol zblízka svedkom „ruskej agresie“.


Brazílsky prezident, ktorý obvinil USA z toho, že podporujú konflikt, a odmieta poskytnúť Kyjevu zbrane, svoju politiku obhajuje s tým, že mier sa dá dosiahnuť len vtedy, ak niektoré krajiny zostanú nestranné.

„Je pravda, že Rusko napadlo Ukrajinu bez toho, aby sa niekoho opýtalo. A že USA napadli Irak bez toho, aby sa niekoho opýtali,“ povedal Lula pre Firstpost. Ako tiež vyhlásil, Brazília je 100 % proti invázii akejkoľvek krajiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie