• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Putin načrtol možnosti budúceho pôsobenia wagnerovcov, má im veliť vysokopostavený žoldnier

Putin načrtol možnosti budúceho pôsobenia wagnerovcov, má im veliť vysokopostavený žoldnier

Vladimir Putin vraj chce, aby wagnerovcov viedol ich priamy veliteľ Andrej Trošev.

15.7.2023 (SITA.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin navrhol bojovníkom z Wagnerovej skupiny, aby im teraz velil vysokopostavený žoldnier Andrej Trošev. Uviedol to spravodajský portál CNN s tým, že to vyplýva z vyjadrení ruského lídra pre piatkové vydanie denníka Kommersant.

Putin načrtol niekoľko možností budúceho pôsobenia Wagnerovej skupiny vrátane pokračovania v boji pod velením jej priameho veliteľa známeho pod menom „Sedoj" (Sivý). Podľa dokumentov o sankciách zo strany Európskej únie a Francúzska týmto menom označujú ruského plukovníka vo výslužbe, zakladajúceho člena a výkonného riaditeľa Wagnerovej skupiny, Troševa.

Trošev bol šéfom štábu Wagnerovej skupiny v Sýrii, konštatuje sa v dokumentoch o sankciách zo strany EÚ z decembra 2021. „Sedoj" je podľa ruských médií veteránom vojen v Čečensku a Afganistane. Podľa dokumentov o sankciách sa narodil v roku 1953 v Leningrade, dnešnom Petrohrade.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie