• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Putin má koncom augusta navštíviť Erdogana a vraj je pripravený vrátiť sa k čiernomorskej obilnej iniciatíve

Putin má koncom augusta navštíviť Erdogana a vraj je pripravený vrátiť sa k čiernomorskej obilnej iniciatíve

Dohoda, ktorú sprostredkovali Organizácia Spojených národov (OSN) a Turecko, sa však minulý mesiac skončila po tom, ako od nej Rusko jednostranne odstúpilo.

7.8.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin by mohol koncom tohto mesiaca pricestovať na návštevu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Informuje o tom portál Politico s odvolaním sa na turecké médiá. Ankara sa totiž pokúša oživiť čiernomorskú obilnú iniciatívu.

Podľa provládneho denníka Hürriyet by sa mal Erdoganov kabinet v pondelok stretnúť a prediskutovať „možnú návštevu ruského prezidenta Vladimira Putina v Turecku koncom tohto mesiaca“.

Rusko jednostranne odstúpilo od dohody

Turecký prezident už počas minulomesačnej návštevy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Istanbule oznámil, že Putin by mal v auguste pricestovať do krajiny, aby tam prediskutoval možnosti predĺženia dohody, ktorá umožňovala Ukrajine pokračovať vo vývoze poľnohospodárskych výrobkov cez Čierne more aj po začiatku plnohodnotnej ruskej invázie.


Dohoda, ktorú sprostredkovali Organizácia Spojených národov (OSN) a Turecko, sa však minulý mesiac skončila po tom, ako od nej Rusko jednostranne odstúpilo.

Spolupráca s Tureckom

Putin a Erdo?an spolu telefonovali o čiernomorskej obilnej iniciatíve už začiatkom mesiaca, pričom turecký líder poukázal na to, že dlhodobé zastavenie čiernomorskej iniciatívy nikomu neprospeje a najviac budú trpieť krajiny v núdzi.


Putin zas svojmu tureckému kolegovi povedal, že Moskva je pripravená vrátiť sa k iniciatíve, „akonáhle Západ skutočne splní všetky záväzky voči Rusku, ktoré sú v nich stanovené“.


Ruský vodca vraj tiež Erdo?anovi vyjadril ochotu spolupracovať s Tureckom a ďalšími štátmi na dodaní ruského obilia africkým krajinám v núdzi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie