• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Putin chce obviňovať Ukrajinu a Západ z ohrozenia existencie Ruska

Putin chce obviňovať Ukrajinu a Západ z ohrozenia existencie Ruska

Ruskí predstavitelia podporujú informačnú operáciu, ktorá falošne označí ruskú vojnu na Ukrajine za nevyhnutnú pre ďalšiu existenciu Ruskej federácie.

28.2.2023 (SITA.sk) - Rétorika ruského prezidenta Vladimira Putina sa rovná pokusu obviniť Ukrajinu a Západ z ohrozovania existencie Ruskej federácie, aby takto zakryl neúspechy Rusov na bojisku. V najnovšej aktualizácii to tvrdia analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukraijne

Tí tvrdia, že ruskí predstavitelia podporujú informačnú operáciu, ktorá falošne označí ruskú vojnu na Ukrajine za nevyhnutnú pre ďalšiu existenciu Ruskej federácie.

ISW pripomenul, že v rozhovore pre televíznu stanicu Rossija-1 z 26. februára ruský vodca Vladimir Putin varoval, že nevie, či „také etnikum ako ruský ľud môže prežiť v podobe, v akej existuje dnes", ak sa Západu podarí „zničiť Ruskú federáciu a nastoliť kontrolu nad jej časťami".

ISW sa domnieva, že Putin pravdepodobne dúfa, že vytvorí informačné podmienky, aby obvinil Ukrajinu a Západ z ohrozenia prežitia Ruskej federácie v reakcii na ruské vojenské zlyhania a západnú podporu ukrajinských víťazstiev.

„Putinove vyhlásenia sú navrhnuté tak, aby podnecovali k podpore vojny v Rusku a na Západe vyvolávali obavy z nestability," uvádza ISW a dodáva, že Putin chce týmto odradiť Západ od podpory Ukrajiny a presvedčiť ho k tomu, aby prinútil Kyjiv akceptovať ruské požiadavky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie