• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Putin cestuje po krajine v luxusnom vlaku, užíva si parné kúpele i ruskú televíziu 

Putin cestuje po krajine v luxusnom vlaku, užíva si parné kúpele i ruskú televíziu 

Vlak stál najmenej 6,8 miliardy rubľov z prostriedkov štátneho rozpočtu.

6.7.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca využíva na cestovanie, predovšetkým v rámci svojej krajiny, luxusný opancierovaný vlak v hodnote takmer sedem miliárd rubľov. Vagóny poskytujú šéfovi Kremľa nadštandardný komfort. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na The Dossier Center, ktoré spolupracovalo s viacerými západnými médiami.

Miliardový prostriedok

Vedenie ruských železníc a desiatky dôstojníkov z Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) majú na starosti špeciálny vlak Vladimira Putina. Nové vagóny pre vlak zhotovili už počas Putinovho prvého obdobia vo funkcii prezidenta.

Putinovi slúži dovedna údajne až 22 vagónov, z ktorých osem vyrobili ešte v sovietskych časoch a zvyšok od roku 2004. Nie všetky vozne sa používajú súčasne. O vlak sa denne starajú desiatky dôstojníkov FSB, ktorí sú zodpovední za ochranu a špeciálnu komunikáciu prezidenta.

Kúpele, salón či posilňovňa

Putin má vo vlaku k dispozícii parné kúpele, posilňovňu, kozmetický salón, bar či kino. Nainštalovali doň i moderné lekárske vybavenie. Spomenutý kozmetický salón i ďalšie miesta vo vlaku sú údajne chránené pred odpočúvaním pomocou nainštalovaných hardvérových zariadení, ktoré zabraňujú úniku akustických informácií.

Povinnou požiadavkou pri príprave vozňov na prevádzku je dostupnosť ruskej štátnej televízie, ktorej vysielanie nesmie byť prerušované ani vo chvíľach, keď vlak prechádza oblasťami, kde nemusí byť signál. V súčasnosti vraj spoločnosť Tsirkon Service zhotovuje pre Putina „vozeň s multimediálnym centrom“, druhý športovo-rekreačný vozeň a ďalšie dva luxusné vozne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie