• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Prysmian Kablo plánuje rozšíriť závod a vyrábať medené káble, čím vzniknú nové pracovné miesta

Prysmian Kablo plánuje rozšíriť závod a vyrábať medené káble, čím vzniknú nové pracovné miesta

Prístavba k existujúcemu závodu má vyrásť na pozemkoch s výmerou viac ako 20 500 metrov štvorcových, ktoré spoločnosť kúpila od mesta Prešov v roku 2021 za takmer 720-tisíc eur s DPH.

Spoločnosť Prysmian Kablo, s.r.o, Bratislava plánuje rozšíriť svoj výrobný závod v priemyselnom parku Záborské (okres Prešov).

Výroba v novej prístavbe

Prístavba k existujúcemu závodu má vyrásť na pozemkoch s výmerou viac ako 20 500 metrov štvorcových, ktoré spoločnosť kúpila od mesta Prešov v roku 2021 za takmer 720-tisíc eur s DPH.

Po rozšírení sa zvýši počet zamestnancov spoločnosti o 50, čím stúpne na viac ako 350. Vyplýva to z predloženého zámeru spoločnosti podanej na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Podnik v ňom nekonkretizuje výšku investície.

V navrhovanom rozšírení výrobnej haly existujúceho závodu v priemyselnom parku Prešov – Záborské plánuje spoločnosť výrobu medených káblov.

Výroba bude umiestnená v novej prístavbe, ktorej súčasťou je potrebná infraštruktúra a nová skladovacia a expedičná hala. Realizácia celého rozšírenia závodu sa predpokladá v jednom kroku.


„Rozšírenie výrobného závodu pozostáva z prístavby k existujúcej výrobnej hale s rozmermi zhruba 80 x 132 metrov, novostavby skladovej a expedičnej haly rozmerov približne 80 x 72 metrov, rozšírenia spevnených plôch, oplotenia a úpravy a rozšírenia rozvodov inžinierskych sietí,“ konkretizuje spoločnosť vo svojom zámere.


Hala má vyrásť na ploche takmer 27-tisíc metrov štvorcových, pričom zastavaná plocha bude necelých 17-tisíc metrov štvorcových.

Priestor bude voľný a otvorený

Prístavba bude plošne aj priestorovo prepojená v celej šírke s existujúcou výrobnou halou. Zo severnej strany je k prístavbe pričlenený menší a nižší priestor, v ktorom sú navrhnuté šatne pre zamestnancov pre novú časť závodu, denná miestnosť, kancelária smenových majstrov, trafostanica a technické priestory.


Priestor novostavby skladovej a expedičnej haly bude taktiež voľný a otvorený. V hale bude umiestnený regálový systém na skladovanie surovín a výrobkov a vstavok, v ktorom bude kancelária.


Všetky priestory v rozšírenej časti závodu budú jednopodlažné. Na streche prístavby haly aj skladovej haly je uvažované s osadením fotovoltaických panelov. Celá prístavba aj skladová hala je riešená bezbariérovo.

Prysmian Kablo, s.r.o., je súčasť koncernu Prysmian Group. Koncern patrí celosvetovo k vedúcim výrobcom optických vlákien a telekomunikačných káblov.


Prysmian Group pôsobí 140 rokov vo viac ako 50 krajinách sveta spolu s vyše 30-tisíc zamestnancami. V Prešove firma pôsobí od roku 2006 (bývala Draka Comteq Slovakia, s.r.o., Prešov).


V súčasnosti má v priestoroch priemyselného parku v Záborskom vybudovaný závod na pozemkoch s rozlohou 60-tisíc metrov štvorcových, v ktorom zamestnáva viac ako 300 ľudí. Za rok 2021 vykázala tržby na úrovni 175 miliónov eur a zisk vo výške 4,94 milióna eur.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie