• Dnes je: Štvrtok 02. decembra 2021 meniny má Bibiána

Prví traja Slováci z NHL sú už pre olympiádu v Pekingu potvrdení. Ako sa rozhodne Zdeno Chára?

Prví traja Slováci z NHL sú už pre olympiádu v Pekingu potvrdení. Ako sa rozhodne Zdeno Chára?

Okrem zverejnenej trojice mien budú pre Slovensko dôležité aj mnohé ďalšie.

8.10.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v piatok potvrdil prvé tri mená slovenského výberu pre ZOH 2022 v čínskom Pekingu.

Ako informuje oficiálny web zväzu, sú nimi brankár Jaroslav Halák a obrancovia Erik Černák s Andrejom Sekerom.

Rátajú aj s Tatarom a Pánikom

"Toto sú traja hráči, s ktorými počítame. Nielen oni, ale aj ďalší slovenskí hokejisti z NHL budú tvoriť kostru nášho tímu ZOH v Pekingu. Verím, že všetci naši reprezentanti v zámorí aj v Európe budú mať vydarenú sezónu a zostanú zdraví. Myslím si, že fanúšikovia sa môžu tešiť na kvalitné zápasy najlepších hráčov na svete pod piatimi kruhmi,“ povedal prezident SZĽH a zároveň generálny manažér seniorskej reprezentácie Miroslav Šatan pre oficiálny zväzový web.

"Veríme, že lídrami na ľade aj mimo ľadu budú aj Tomáš Tatar, Richard Pánik a tiež Zdeno Chára. Svoju účasť na olympiáde ešte bude zvažovať, no veríme, že nakoniec sa rozhodne pozitívne a príde,“ doplnil Šatan.

Černák bude nováčikom

Predstavenie troch hokejistov pre olympijský turnaj je aktivita Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), zámorskej NHL a členských federácií, vychádza z potvrdenia účasti hráčov kanadsko-americkej profiligy pod piatimi kruhmi.

"V nadväznosti na túto správu požiadala IIHF v kooperácii s NHL a hráčskou asociáciou NHLPA všetky účastnícke krajiny o zostavenie trojčlenného zoznamu hráčov, ktorí budú súčasťou záverečnej súpisky pre olympijský turnaj. Všetci traja na zozname sú zdraví a pripravení hrať na olympiáde. Stávajú sa prvými menami v záverečnej nominácii, ktorú každý účastník oznámi v januári 2022,“ píše sa v stanovisku, ktoré slovenskému zväzu sprostredkovala IIHF.

Pre Haláka aj Sekeru pôjde o tretiu účasť na ZOH, obaja hrali vo Vancouveri 2010 aj Soči 2014, skúsený bek Sekera bol na MS 2016, 2018 i 2019 kapitánom slovenskej reprezentácie.

Erik Černák síce v NHL už dvakrát získal s Tampou Bay Lightning cenný Stanleyho pohár, ale pod piatimi kruhmi ho čaká premiéra.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie